для друку  створити pdf-документ з цієї новини 
Сьогодні Україна святкує День Конституції
28.06.12
16 років тому, 28 червня 1996 року в конституційну ніч Верховною Радою була прийнята перша Конституція незалежної української держави. Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність. Це стало найважливішим кроком на шляху побудови незалежної демократичної держави.

На думку міжнародних експертів з конституційного права Основний Закон України - один з найбільш якісних правових документів у світі.

Проте, 8 грудня 2004 року, в розпал передвиборних баталій, Верховною Радою були внесені зміни до Конституції, які перетворили державу в парламентсько-президентську республіку. Зокрема, уряд країни формувався не президентом, а фракціями парламенту, які входили до парламентської коаліції.

Але, 30 вересня 2010 Конституційний суд України прийняв рішення про те, що поправки до Конституції від грудня 2004 року вносилися з порушенням процедури. Після чого ці поправки втратили свою чинність, і Україна повернулася до норм Конституції прийнятих у 1996 році.

Сьогодні президент України Віктор Янукович привітав громадян країни з Днем Конституції і закликав "все суспільство, всіх, кому не байдуже майбутнє країни", долучитися до оновлення Конституції, "незалежно від політичних переконань і симпатій".

Він зазначив, що "над оновленням Конституції вже працюють кращі фахівці в галузі права, громадські діячі та авторитетні політики. До роботи Конституційної Асамблеї залучені експерти Венеціанської комісії, Ради Європи та інших міжнародних організацій".

Нагадаємо, 17 травня Президент України Віктор Янукович своїм указом створив Конституційну асамблею як спеціальний допоміжний орган при Главі держави. Головною метою діяльності асамблеї є підготовка законопроектів про внесення змін до Конституції України. До складу Конституційної асамблеї увійшли 95 осіб. Її головою призначений перший президент України Леонід Кравчук. 20 червня 2012 відбулося перше засідання Конституційної асамблеї. Представники опозиційних сил відмовилися брати участь у роботі цього органу, а 27 червня екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко закликала завадити Януковичу переписати Конституцію "під себе".
Закладки: 


Ви повинні увійти, щоб відправляти коментарі на цьому сайті, або увійдіть, або - якщо ви ще не зареєстровані - натисніть тут, щоб зареєструватись
No connect
Портал Українців Одещини
Увага! При копіюванні матеріалів, посилання на Портал обов`язкове.
Адміністрація порталу може не розділяти думку авторів і не несе відповідальності за авторські матеріали.