для друку  створити pdf-документ з цієї новини 
Пам'яті жертв великого терору
04.08.12
У неділю, 5 серпня, в Одесі на Західному цвинтарі пройде поминальна служба в пам'ять про жертви сталінських репресій 1937-1938 років.

В період великого терору співробітниками НКВС були розстріляні сотні тисяч людей. Тільки на Одещині за попередніми і далеко не повними архівними даними за цей період були репресовані понад 16 000 осіб, з них більше половини розстріляні й таємно закопані співробітниками обласного управління НКВС у масових могильниках.

У 90-ті роки на Другому Християнському кладовищі були ексгумовані і ритуально поховані в братській могилі останки 174 розстріляних. У 2011 році на Західному цвинтарі був здійснений обряд поховання останків більше тисячі людей, розстріляних і закопаних на спецділянці НКВД на 6-му кілометрі Овідіопольської дороги. Однак більшість репресованих до сих пір не знайшли свого поховання, а їхні душі – упокоєння.

Той страшний період у нашій історії був ініційований 2 липня 1937 року рішенням Політбюро ЦК ВКП (б). Відповідно до цього рішення 25 і 30 липня були прийняті оперативні накази НКВС СРСР, і 5 серпня 1937 року по всій країні почалася масова «зачистка». У кожну область були спущені «ліміти» на репресивні рішення: за 1-ю категорією – розстріл, за 2-ю категорією – ув'язнення на 8-10 років у табори. В Одесі перше засідання «трійки», яка приймала ці рішення, відбулося 8 серпня, а перший масовий розстріл 9-10 серпня.

У день 75-річчя початку цієї трагедії, на Західному цвинтарі з благословення митрополита Агафангела, відбудеться поминальна служба в пам'ять про всіх невинно убієнних, ув'язнених, засланців, адміністративно висланих, які померли в таборах, в'язницях, спецпоселеннях, усіх, хто постраждав від сваволі влади. Початок служби – об 11:00.

Оновлено:
Також, 10 серпня, в п'ятницю о 10:00 відбудеться поминальна служба римсько-католицької церкви України. А в понеділок, 13 серпня, о 10:00 екуменічний молебень проведуть відразу три церкви: Українська православна церква Київського патріархату, Українська греко-католицька церква і Німецька Євангелічно-лютеранська церква України.
Закладки: 


Ви повинні увійти, щоб відправляти коментарі на цьому сайті, або увійдіть, або - якщо ви ще не зареєстровані - натисніть тут, щоб зареєструватись
No connect
Портал Українців Одещини
Увага! При копіюванні матеріалів, посилання на Портал обов`язкове.
Адміністрація порталу може не розділяти думку авторів і не несе відповідальності за авторські матеріали.