для друку  створити pdf-документ з цієї новини 
Пропонуємо новий сингл гурту "ДРУЖЕ МУЗИКО"
29.11.12
Співанку присвячено одвічному мовному питанню в Україні.

Одеський етно-драйв гурт "ДРУЖЕ МУЗИКО" вирішив поставити своїм слухачам питання, відповідь на котре потрібно знайти всією нацією. Одеська ватага презентує новий синґл – співанку "Питання", котра порушує злободенну для нашого суспільства тему. Йдеться про мовне питання, котре переслідує українців протягом багатьох років, але яке за своєю суттю є доволі риторичним, адже відповідь лежить на поверхні.

"Пісня "Питання" з'явилася 2010-го року, ще задовго до ухвалення так званого"Мовного закону К-К", – пояснює фронтмен гурту "Друже Музико" Максим Трубніков, – бо питань в Україні багато, але чомусь це питання не дає спокою насамперед "владі" та "провладній більшості", і, зрозуміло, що воно відповідно непокоїть всіх українців. А ми своєю піснею намагаємося втямити українцям, що Галя може нести не тільки воду, як у відомій народній пісні, але і цеглу, цемент, а якщо треба, то і кулемет".

Формація патріотичного позитиву "ДРУЖЕ МУЗИКО" закликає співвітчизників розмовляти українською мовою, адже це – найліпший спосіб захисту рідної мови від зазіхань у час небезпеки. Насправді істина проста: мова зникає не тоді, коли їх не вивчають інші, а тоді, коли нею не розмовляють ті, хто її знають. А, отже, від самих українців, а не від законів, котрі сьогодні одні, а завтра інші, залежить, яку відповідь дати на "мовне питання".

"Українська мова є незалежно від того, які були, є і будуть закони. Мова не залежить від закону. Мова залежить від її носіїв. Ми – носії української мови, а, отже, нам вирішувати, якою мовою нам спілкуватися, яка мова для нас є рідна і державна", - підсумовує автор співанки Максим Трубніков.

>> Завантажити співанку "Питання"
Закладки: 


Ви повинні увійти, щоб відправляти коментарі на цьому сайті, або увійдіть, або - якщо ви ще не зареєстровані - натисніть тут, щоб зареєструватись
No connect
Портал Українців Одещини
Увага! При копіюванні матеріалів, посилання на Портал обов`язкове.
Адміністрація порталу може не розділяти думку авторів і не несе відповідальності за авторські матеріали.