для друку  створити pdf-документ з цієї новини 
"Свобода", водомети і сльозогінний газ
22.12.12
21 грудня в Одесі розгорілася справжня війна. Близько півтори сотні учасників протесту, представників політичних сил УДАР та «Свобода», а також підприємців ринків "Привоз" та "7-й кілометр", намагалися потрапити до будівлі мерії, в якій проходило засідання сесії міської ради.Підприємці вимагали вирішити проблеми ринків, "Свободу" обурив намір депутатів перейменувати низку одеських вулиць, в тому числі - змінити назву вулиці Зоопаркової на вулицю Радянської Армії, перейменувати вулицю Івана і Юрія Лип, названу на честь борця за незалежність України і його сина - ідеолога українського націоналізму, у вулицю Пішеніна - на честь власника трьох млинів, які працювали в тому місці при царизмі.

Прес-служба ВО "Свобода" повідомила, що штурм міськради почався після того, як на сесію не було допущено народного депутата України, члена фракції ВО "Свобода", голову Одеської обласної організації Павла Кириленка. В той час, як інші депутати безперешкодно потрапляли до будівлі.

У свою чергу зазначимо, що начальник міліції громадської безпеки області Дмитро Фучеджи перед штурмом запропонував народному депутату від партії «Свобода» Павлу Кириленко вибрати п'ять чоловік, які зможуть пройти до сесійної зали, але нардеп спочатку попросив збільшити число делегатів до 12, а потім до 20.

На знак протесту громадяни зламали вхідні двері, маючи намір увійти силою, у відповідь охорона застосувала пожежний гідрант, розігнавши нападників водою. Також в будівлі був розпилений сльозогінний газ. Штурм тривав близько години. Бійці спецпідрозділу «Беркут», прибувши на виклик місцевої влади, відтіснили протестуючих.

Як заявив представник одеської ВО "Свобода", застосували сльозогінний газ не протестуючі, а охорона мерії. Він додав, що в плани протестуючих не входило силове захоплення будівлі. За його словами, протестуючі лише хотіли зайти в будівлю щоб висловити свій протест.

Мерія Одеси заявляє про госпіталізацію 3 охоронців, які постраждали під час штурму. Постраждалих доправили до приймального відділення міської клінічної лікарні № 9.

У ході зіткнень співробітники міліції затримали кількох учасників протесту.

Зараз правоохоронцями проводяться заходи щодо встановлення всіх обставин події. Як повідомили у прес-службі МВС, під час досудового слідства буде надана правова оцінка діям обох сторін конфлікту і винні будуть притягнуті до відповідальності.

Одеська обласна організація Партії регіонів, після штурму "Свободою" будівлі Одеської міськради, вирішила створити Антифашистський комітет. Крім того, Антифашистський фронт проти ВО "Свобода" в Одесі хочуть створити організації "Молодіжний єдність", "Козаки їм А.В. Суворова" і "Спортивні клуби Одеси".

Закладки: 
Коментарі:  3


Ви повинні увійти, щоб відправляти коментарі на цьому сайті, або увійдіть, або - якщо ви ще не зареєстровані - натисніть тут, щоб зареєструватись
No connect
Портал Українців Одещини
Увага! При копіюванні матеріалів, посилання на Портал обов`язкове.
Адміністрація порталу може не розділяти думку авторів і не несе відповідальності за авторські матеріали.