для друку  створити pdf-документ з цієї новини 
На Одещині один із районів затвердив регіональні мови
02.08.13
"На сесії районної ради 25 липня ми констатували той факт, що три мови - болгарська, гагаузька та російська для Болградського району, відповідно до закону Про основи державної мовної політики, є регіональними. Враховуючи, що закон дає нам право використовувати ці три мови як регіональні, ми прийшли до рішення про їх підтримку і розвиток", - повідомила голова ради Марія Гайдаржи.

"Крім того, на території району існує село Жовтневе, половину населення якого складають албанці. Це велике село в Україні, де компактно проживає албанське населенням. Таким чином, албанська мова рішенням райради також підлягає розвитку, використанню та захисту", - додала вона.

"Болгарська та гагаузька мови вивчаються у школі у початкових класах на прохання батьків. Нестачі підручників цими мовами ми не відчуваємо. Але з підручниками албанською мовою є деякі проблеми", - розповіла Гайдаржи.

Чисельність населення Болградського району на 1 березня 2004 року становило 70 817 осіб. У районі проживають представники більше 40 національностей, у тому числі близько 5% є носіями державної - української мови, більше 60% жителів району представляють болгарську регіональну мовну групу, більше 18% - гагаузьку мову, більше 15% російську, близько 2% - албанську.
Закладки: 


Ви повинні увійти, щоб відправляти коментарі на цьому сайті, або увійдіть, або - якщо ви ще не зареєстровані - натисніть тут, щоб зареєструватись
No connect
Портал Українців Одещини
Увага! При копіюванні матеріалів, посилання на Портал обов`язкове.
Адміністрація порталу може не розділяти думку авторів і не несе відповідальності за авторські матеріали.