для друку  створити pdf-документ з цієї новини 
Позов проти Катерини II
24.12.07
Сьогодні в Київському окружному суді відбулося слухання за позовом ряду Українських організацій, які вимагають демонтувати пам'ятник Катерині II.
Юристи вирішили розділити справу на 2 частини. Розгляд питання про законність перенесення з Катермнінської площі на Митну (Таможенную) композиції «Потемкінцям – нащадки» (з 1965 р. вона стояла на місці, де в 1900-му був відкритий монумент Катерині II) продовжиться в столиці. Справа про легітимність відновлення пам'ятника Катерині II передається місцевому суду. Слухання з обох питаннях повинні поновитися в кінці лютого.
Позивачі, вимагаючи демонтувати пам'ятник Катерині, мотивували це тим, що монумент «ображає національні почуття українців, які складають більшість населення міста, а також представником інших народів, що пригноблювались імператрицею».
«Ми заявляємо, що сам пам'ятник і його окремі деталі суперечать принципам української внутрішньої і зовнішньої політики, а факт його установки вже привів до численних конфліктів серед одеської общини і може привести до міжнародного конфлікту», – попереджають противники Катерини II.
Закладки: 
Коментарі:  6


Ви повинні увійти, щоб відправляти коментарі на цьому сайті, або увійдіть, або - якщо ви ще не зареєстровані - натисніть тут, щоб зареєструватись
No connect
Портал Українців Одещини
Увага! При копіюванні матеріалів, посилання на Портал обов`язкове.
Адміністрація порталу може не розділяти думку авторів і не несе відповідальності за авторські матеріали.