для друку  створити pdf-документ з цієї новини 
Кошовий в Одесі, ще одна точка зору!
29.12.07
Як ви розумієте, скільки людей стільки і точок зору! Тому вирішив викласти ще одну статтю що до монументу Кошовому в Одесі!


Ще кілька років тому (до “помаранчевої революції”) відомий в Одесі Валерій Балух пропонував встановити пам’ятник Петру Калнишевскому. Тоді вже історики козацтва Одеси склали відповідну довідку про перебування Калнишевського в Одесі.
Місяць тому історичний факультет підготував ще одну довідку текст якої подається.
Cвердження деяких ЗМІ про те, що ідея встановлення пам’ятника Калнишевському належить новому губернатору є безпідставними.
Калнишевський здійснював свої військові подвиги в місті Хаджибеї, тобто на території сучасного історичного центру Одеси. Тому пам’ятник йому має бути споруджений в центрі міста. Неподалік Приморського бульвару, де була розташована турецька фортеця Хаджибей.
Кращим місцем було б місце де тепер встановлено пам’ятник Катерині ІІ. Бо Катерина ІІ взагалі на території Одеси не була. Окрім того це було б вшануванням справжніх визволителів краю від турків та освоювачив причорноморських земель – запорозьких козаків, а не тієї “визволительки” та “засновниці”, яка в той час сиділа в Петербурзі .
Це було б й відновленням історичної справедливості, бо, як відомо герой війни, з турками П.Калинишевський за вірну службу був засланий царицею Катериною ІІ довічно на Соловки.

Прес служба Чорноморського Гайдамацького З`єднання
Закладки: 
Коментарі:  1


Ви повинні увійти, щоб відправляти коментарі на цьому сайті, або увійдіть, або - якщо ви ще не зареєстровані - натисніть тут, щоб зареєструватись
No connect
Портал Українців Одещини
Увага! При копіюванні матеріалів, посилання на Портал обов`язкове.
Адміністрація порталу може не розділяти думку авторів і не несе відповідальності за авторські матеріали.