для друку  створити pdf-документ з цієї новини 
Дволикий Агафангел
04.03.08
У Москві Одеський митрополит громить українських «націоналістів», а з Одеси – поздоровляє «видатного будівничого незалежної Української держави» Ющенка


22 лютого 2008 р. на засіданні Всесвітнього російського народного собору митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел (УПЦ МП) закликав не дозволити «вовкам в овечій шкурі» зруйнувати єдність Української православної церкви з Московським патріархатом. Про це повідомляє «Інтерфакс-Релігія» .


«Сьогодні нам всім: ієрархам, духовенству, богословам, мирянам, церковній молоді - необхідно докласти всі зусилля для запобігання страшній загрозі, що нависла над єдністю нашої Матері - Російської православної церкви», - заявив владика Агафангел у п’ятницю в Москві з трибуни XII Всесвітнього російського народного собору.


За інформацією митрополита, в Україні «ворожими канонічному Православ’ю силами поставлене не теоретичне, а практичне завдання - вже в поточному році відколоти Українську православну церкву від Московського патріархату, відірвати мільйони православних українців, росіян, молдован і представників інших народів, що населяють Україну, від вікової спільності церковної і цивілізаційної долі з народом Великої Росії, остаточно і безповоротно посварити наші народи».
Правлячий архієрей Одеси підкреслив, що «у націоналістичних кіл, які прийшли до влади (в Україні - "ІФ"), викликає алергію і напади ненависті саме поминання імені Святійшого Патріарха Московського і всієї Руси за богослужінням».


Він піддав жорсткій критиці «грубе втручання у внутрішні справи Церкви» деяких видних державних діячів, що «порушують Конституцію країни і прагнуть, всупереч волі народу, "об’єднати" Українську православну церкву з раскольниками-филаретівцями і іншими, а насправді - розчинити Православ’я в псевдоцерковних організаціях, узаконити беззаконня».


На переконання митрополита, з Української православної церкви намагаються зробити «кишенькову, політичну Церкву, яка підтримуватиме антиросійську істерію, що нагнітається на Україні певними силами».


У зв’язку з цим митрополит Агафангел закликав як ніколи тісно об’єднатися, щоб дати відсіч ворогам Церкви і «гідно вести корабель церковний по шляху миру серед моря бушуючих пристрастей, наклепу і людської злоби, зберігаючи богозаповідану єдність Російської православної церкви на всій її канонічній території».


«Захистимо ж православну віру від нашестя іноплемінників, від вовків в овечій шкурі - від лжебратії, від розкольників, що накликали на себе анафему і погибель. Єдність церковна - це те майбутнє, на підставі якого, вірю, наша молодь відродить єдність і велич Святої Русі (виділено ред.)», - заявив митрополит, звертаючись до учасників Всесвітнього російського собору.


В той же час прес-служба Одеської єпархії УПЦ (МП) повідомляє, що митрополит Агафангел направив Президенту України телеграму, в якій від імені духовенства і віруючих Одеської єпархії і від себе особисто привітав Віктора Ющенка, що відзначає 23 лютого 54-річчя, з Днем народження і відзначив, що особисто молиться за Президента «у одеських святинь». «У Вашій особі вшановуємо видатного будівничого незалежної Української держави, оборонця традицій народу України, активного громадського та політичного діяча, талановитого дипломата. Ваш життєвий шлях - яскравий приклад самовідданого служіння народу України», - йдеться у телеграмі, текст якої публікує сайт «Православ’я в Україні».


«Ваші дії та думки повсякчасно спрямовані на збереження та утвердження духовної ідентичності українського народу, зміцнення його морального здоров'я та плекання інтелектуального потенціалу суспільства. Ви багато робите для підвищення міжнародного авторитету нашої країни, бо вас добре знають і шанують за кордоном усі люди доброї волі» - зазначив Одеський архієрей.


«Визнаному лідеру української держави» митрополит Агафангел побажав «міцного здоров'я, радості, щастя, душевного спокою та благополуччя в ім'я нашої суверенної демократичної процвітаючої України для збереження православія, зміцнення багатовікової історичної дружби великих українського та російського народів, єднання їх культур задля вселюдського блага».


Нагадаємо, що в недавньому інтерв’ю «Руському Дому» митрополит Агафангел – депутат Одеської обласної ради від Партії регіонів – звинуватив архієреїв УПЦ (МП) – прихильників автокефалії Української Церкви, в сервілізмі (присужництві). Традиційно в історичній літературі терміном «сервілізм» прийнято позначати догідливе підкорення ієрархів Церкви мирській владі і повне схвалення її дій.


«Українське Православ’я»
http://www.uaorthodox.info/ua/catalog/Publikatsiyi/Fakti_i_komentari/Dvolikiy.html
Повідомлено Олексій
Закладки: 
Коментарі:  1


Ви повинні увійти, щоб відправляти коментарі на цьому сайті, або увійдіть, або - якщо ви ще не зареєстровані - натисніть тут, щоб зареєструватись
No connect
Портал Українців Одещини
Увага! При копіюванні матеріалів, посилання на Портал обов`язкове.
Адміністрація порталу може не розділяти думку авторів і не несе відповідальності за авторські матеріали.