для друку  створити pdf-документ з цієї новини 
«Книжкова крамниця» — вул. Троїцька, 30
15.03.08
Видавництво імені Олени Теліги та "Книжкова крамниця" пропонують такі книжки:

Владимир Белинский
Страна Моксель, или открытие Великороссии

(рос. мова)

У книзі наведені факти з літературних та історичних джерел, що розкривають справжню історію Російської імперії у невикривленому, незавуальованому вигляді, якою ця імперія була насправді і якою вона є зараз.

В. Марсюк
Донецька прелюдіяУ романі на тлі подій піввікової давности змальовуються долі багатьох реальних людей — друзів автора з дитячих і юнацьких років. Автор не уникає також гострих духовних проблем, які хвилюють нині українське суспільство, ставить гострі запитання і дає непрості чесні відповіді. Твір написано живою народною мовою, де простота оповіді часто межує з афористичною, і взагалі — весь роман насичений легким гумором, тонкою іронією. Переживання самого автора і героїв його книжки будуть близькими як дорослим, так і юним читачам.

Другий Зимовий похід, або Листопадовий рейд

У 2006 році виповнилось 85 років з дня загибелі 359 Героїв Базару і 65 років від розстрілу Другого Базару. Цим подіям присвячена книга «Другий Зимовий похід, або Листопадовий рейд», яка нещодавно вийшла у Видавництві імени Олени Теліги. Видання укладене за матеріалами таких книг — за основу взято «Листопадовий рейд» Василя Вериги; про події Другого Базару і вірш «До “З59”» Богдана Лепкого — з книги «Другий Зимовий похід», упорядкованої Борисом Тимошенком. Також до другого розділу входять статті Олега Штуля і Олега Лащенка, передруковані з газети «Літаври» (1941 р.). Третій розділ — документи з книги «Рейд у вічність» за загальною редакцією Романа Коваля.


Щороку у глибокій жалобі вшановують українці Героїв Базару.


На початку листопада 1921 року сотні добровольців на чолі з генералом Юрком Тютюнником вирушили у Другий Зимовий похід. У книзі розповідається про бойові дії трьох армійських груп — Басарабської, Подільської та Волинської. Три тижні тривав цей рейд, три тижні щоденних боїв. Це була остання спроба часів Визвольних Змагань 1917–1921 років повернути те, що було втрачене у 1917 році. Герої того походу власним життям довели свою любов до України. Вони довели, що в українському народі не бракувало і не бракує відданих патріотів, не бракувало любови до рідного краю.


Їхню велику надію — «За нас помститься весь український народ» почули бойові побратими. Це вони першими стали під знамена Євгена Коновальця — основоположника Української Військової Організації, з якої утворилась Організація Українських Націоналістів.


Це українські націоналісти у листопаді 1941 року зорганізували велелюдні заходи, присвячені 20-річчю загибелі Героїв Базару. Тоді фашистські каральні органи жорстоко розправилися з учасниками мітингів. В історію української визвольної боротьби ці події увійшли під назвою — Другий Базар.

Я вибрав ці книги як найцікавші...
Постскриптум. Одесите! Знайди час і завітай до української книгарні "Книжкова крамниця", що знаходиться на вул. Троїцькій, 30. Точно не пожалкуєте!

Повідомлено Олексій
Закладки: 
Коментарі:  1


Ви повинні увійти, щоб відправляти коментарі на цьому сайті, або увійдіть, або - якщо ви ще не зареєстровані - натисніть тут, щоб зареєструватись
No connect
Портал Українців Одещини
Увага! При копіюванні матеріалів, посилання на Портал обов`язкове.
Адміністрація порталу може не розділяти думку авторів і не несе відповідальності за авторські матеріали.