для друку  створити pdf-документ з цієї новини 
Вони йдуть - Ми їх не помічаємо
09.04.08
Ми пишемо - вони на нас плюють. Бо добре влаштувалися...

А ми кайфуєм від щасливої статистики. Нам добре, що в неї все добре і справно. Подумати лишень: за 10 місяців цього року в Україні пенсії перераховувались 7 разів і їхній розмір збільшився на 133 гривні! Ще б пак! Адже кількість пенсіонерів із сумою від 400 до 1000 гривень зросла на 6,4 мільйона або у 2,3 раза. Отак гамузом усіх їх і прирівняли - 400 і 1000! "Тіпа", це все одно, подумаєш: 500 - туди, 500 - сюди. "Ця категорія є найбільшою в структурі пенсіонерів - 85%, - радіє заступник міністра Горяча, - а ще рік тому їхня частка становила всього третину”. Так все-таки, за рахунок кого збільшилася - тих, хто 400, чи тих, хто 1000?
А далі взагалі хоч ридай від щастя. Вдвічі, а саме на півмільйона, зросла кількість пенсіонерів-надтисячників. Зараз їх 900 тисяч. Так знову ж таки - кого? Тих, хто 1001 гривню має, чи 10000, чи 20000? Тільки останніх дострокові вибори підкинули нам десь 500 чоловік. Та це для Горячої дрібниця - 1001 чи в 20 разів більше. Тут головне що? Правильно, щоб цифра грала. І вона грає. Ще й як грає! Просто замилуєшся, як добре стали жити наші пенсіонери. Не кожен окремо, правда, а всі гамузом. Якщо рік тому середній розмір пенсії перевищував мінімальний на 25 відсотків, то з урахуванням збільшення пенсій цей показник у жовтні цього року складає 42 відсотки. Тільки щось я не бачу великої радості в очах своїх батьків, яким семиразове підвищення пенсій принесло аж 50 гривень доплати, а постійне підвищення цін на все забрало вдвічі, як не втричі більше.

А ВОНИ живуть добре - ТІ, які за 10000 і більше. Бо їм та пенсія - так, на чай. Їм вона при їхніх статках так потрібна, як зайцю стоп-сигнал. Але ж ніхто, ви ж всі бачили по "тєлєку" екс-нардепів чи екс-міністрів, на яких ще "пахать і пахать" можна, від своїх законних 200 тисяч "відступних" і 17 тисяч щомісячних пожиттєвих не відмовився. Просто вони такі "законопослушні" аж до нудоти!

І плювать вони хотіли на те, що про них пишуть журналісти. І на цифри, і на факти, і на адреси, і на схеми. І на те, що відкритим текстом, і на те, що між крапельками. Вони - як у тій приказці "Собака гавка, а караван іде". Я б сказав не просто йде, а землю рве, руками загрібає все, що бачить і стрічає.

І ніхто їх не хоче помічати, ніхто в упор бачити не хоче. Особливо компетентні органи. Хоча їм журналісти тонко на товсті обставини натякають. Всю подноготну їхню розкривають, починаючи від зародження в них мільйонерського нутра і до останнього кіпрсько-офшорного мільярда. Геть все відбувається сьогодні по-Райкіну: "Вони йдуть - ми їх не помічаєм" (органи про Нових Українців із Сумнівним Душком); "Вони пишуть - ми на них плюєм" (органи і нусди про пресу). А все тому, що: "Рєбята, ви хорошо устроілісь" (народ про нусдів).

А преса все пише. Бо мало знайдеться у владі чи великому бізнесі людей, у яких би рильце не було в пушку, які б не були замішані в якихось махінаціях кримінального чи білякримінального характеру, особисто чи через підставних, часто безвісти зниклих, осіб.

Ну от, скажімо, ЯНУКОВИЧ. Квартира N18 по вул. Січневого Повстання (нині Івана Мазепи), 10 площею 162 кв.м, де вже кілька років зареєстрований Прем'єр-міністр України, коштує від $1,3 до 3,2 млн. І на які такі шиши він її купив? Навіть якщо він це зробив п'ять років тому, коли її вартість була 194 тисячі доларів. Зарплату ж мав тоді десь до 3-х тисяч гривень. Про джерела доходів, на які Янукович міг купити елітне житло в Києві, ні декларації, ні його прес-служба не повідомляють.

Та рано чи пізно таємне стає явним. Так і з сімейним бізнесом Януковича. Як свідчить його декларація про доходи за 2005-й рік, він і дружина жили тоді на 700 доларів у місяць, точніше Віктор Федорович мав 38 тисяч 36 гривень 89 копійок річного доходу, а його дружина-пенсіонерка - 4 тисячі 920 гривень 48 копійок. Крім того, Віктор Федорович володіє квартирою площею 120 квадратних метрів і гаражем - 22 метри. Автомобіля нема. У графах „цінні папери” і „внески в статутні фонди підприємств” та „рахунки в банках” лідер Партії регіонів поставив прочерки. Так звідки ж у чиновника, який не має ні акцій, ні рахунків, ні підприємств, костюми від Бріоні і швейцарський годинник Blancpaine за 7,5 тисяч доларів?

І тут в ході журналістського дослідження випливають активи Януковича у фірмах Пригодського і "Уважаємого" (так у Донецьку називають Рината Ахметова), ціла сімейно-бізнесова павутина, що тягнеться ще з єнакіївського АТП через облавтотранс і губернаторство аж до нинішнього прем'єрства. Вимальовуються дивовижні структури і піраміди. Народжуються стрімкі кар'єри членів Сім'ї. Михайло ЗВАРИЧ, родич по жінчиній лінії, механік Януковича ще в Єнакієвому і сусід по особняках у Будьонівському районі Донецька, в серпні 2006-го стає першим заступником голови Державної служби автомобільних доріг України. А дача Януковича в приазовському Урзуфі будувалась „с привлечением технических средств облавтодора. И не только самосвалов и грейдеров. Оказывается, по „скромности” и простоте Виктор Федорович решил у себя на дачке даже телефон ведомственный установить – и Донецкий облавтодор исправно платил по дачным счетам семейства Януковичей, и номер этот у себя „на балансе” держал” ("Обком").

Потім пішло-поїхало. Суд "Донецький облавтодор проти „Донецькобленерго”, описання майна і продаж 7 відсотків мереж останнього Авдєєвському коксохіму (контрольований сьогодні СКМ) і компанії „Сервіс-інвест” (тоді братів Клюєвих, а нині - СКМ), до якої перейшла більшість великих платоспроможних компаній-споживачів області, котрі належали Ахметову, Клюєвим, ІСД... За такою ж схемою були описані і продані три з п'яти електростанції "Донбасенерго" - Курахівська, Зуївська і Луганська. Кому? Донецькій компанії „Техремпоставка”, яка теж входила в імперію КЛЮЄВА (зараз до СКМ). Лобіював передачу держмайна в руки близьких йому бізнесменів В.Ф. До осені минулого року всі ці структури перейшли у власність Р.АХМЕТОВА.

Йдемо далі. Старший син Януковича Олександр спочатку - лікар-стоматолог (пізніше здобув диплом економіста), у 2005-му у нього власний бізнес, а вже влітку 2006-го - заступник гендиректора ТзОВ „Донбаснафтопродукт”, яке придбало 5-поверховий будинок в центрі Донецька по вул. Б.Хмельницкого-102 за 100 тисяч гривень. "Донбаснафтопродукт" близький до "Донгорбанку" татарина Ахметова і є регіональним представником "Татарстан-експорту" на південному сході України, контролює 15% бензинового ринку України і більше 50% - Донецької області ("Блік").

Віктор Янукович-молодший в червні 2005 року в інтерв'ю газеті „Сегодня” сказав, що він займається будівельним бізнесом: "Имел возможность поучаствовать в проектировании гостиничных комплексов "Донбасс-палас" и "Виктория" в Донецке". Нібито в "БК-Інжиніринг". Але тоді ця компанія ще не працювала на ринку. А була компанія Антона Пригодського „Емброл-інжиніринг”, яка й будувала більшість об'єктів Рината Ахметова, включаючи тренувальну базу ФК „Шахтар”. Однак в офіційній біографії Януковича-молодшого на сайті Партії регіонів вказується саме „БК-Інжиніринг”, де юний Віктор Вікторович з листопада 2005-го по квітень 2006-го працював першим заступником генерального директора. „БК-Інжиніринг” будує багатофункціональний житловий комплекс Castle на перетині просп. Панфілова і вул. Рози Люксембург...

Одним словом, крім названих фірм так чи інакше з Сім'єю Януковича пов'язані: „Донпромтранс”, „Донбудтранс”, „Веспром” (власник яхти „Центуріон”, на якій плаває Олександр Вікторович Янукович і яка оцінюється в мільйон євро, а також квартири площею 999 кв.метрів і вартістю 6 мільйонів доларів на Грушевського, 9-а, для Віктора Януковича), СКМ, Українською промислово-транспортною компанією (власник "Азовмашу"), телеканалом НТН, „Укрбізнесбанком”, „Кепітал билдінг корпорейшн” („ООО КБК”, яка зареєстрована по пр.Б.Хмельницького,102), "Криворіжсталлю", ІСД... Це далеко не повний перелік.

А Сім'я Януковича, крім дуже рідних і близьких, складається ще й із згадуваного вже Михайла Зварича, Рината Ахметова, Антона Пригодського, братів Клюєвих, один із яких Андрій став віце-прем'єром, нинішнього голови Держтелерадіо Едуарда Прутніка, такого собі Андрія Федорука, Бориса Колєснікова... Охочих детальніше розібратися в бізнес-павутині Сім'ї Януковича відсилаю до "Острова" і Сергія Гармаша у ньому.

Наступна чеснота - Інна БОГОСЛОВСЬКА. Як стверджує преса, Інна Богословська "кришує" незаконний імпорт нових автомобілів. 23 жовтня за підписом Інни Богословської з'являється циркуляр, який змушує провести митне оформлення автомобілів на суму 20 мільйонів доларів, імпортованих Вощенком І.І. без сплати законних податків.

Про неадекватного дивака-мера ЧЕРНОВЕЦЬКОГО, який купив киян пайками, а Генпрокуратуру квартирами в центрі Києва, як заявляє фракція БЮТ у Київраді, і говорити багато не варто. Столична земля продовжує дерибанитися, продаватися і перепродаватися. 1,5 тис. га вартістю 1 мільярд гривень передано 18 житловим кооперативам у довгострокову оренду або у власність. Половина кооперативів зареєстрована в липні на Валентину Лопух, а половина – на Костянтина Панченка. Звернення ж 12 тис. чоловік про виділення їм земділянок по 0,1 га для ведення особистого господарства проігноровані.

Що ж тоді казати про власників "автомажорів" - Мерседесів, Лексусів, Майбахів, Бентлі та іншої дорогої екзотики, внесеної у „Список державних номерних знаків, закріплених за Верховною Радою України”. Навіть лідер українських комуністів Петро СИМОНЕНКО ренегатськи їздить на „буржуйській” Тойоті Прадо (АА 0012 ВР) або на Тойоті Авенсіс (АА1034 ВР). У списку значаться працівники апарату ВР та особи, які жодного відношення зараз до ВР не мають. Григорій СУРКІС - володар „блатного” номеру АА 0006 ВР на Мерседесі S 600 і менш престижного номеру АА 0019 ВР на Лексусі LX 470. Екс-генпрокурор ПОТЕБЕНЬКО їздить на Тойоті Камрі під номером АА 0017 ВР. Колишній „директор парламенту” Олександр ВОЛКОВ має номери АА 0010 ВР на Мерседесі Майбах і АА 0025 ВР – на Лексусі LX 470. Номер АА 0016 ВР зареєстрований не тільки за Володимиром ЛИТВИНИМ, а й за якимсь чи якоюсь Зайчук В.О. (?) Номер АА 0005 ВР числиться за Куцик І.М.(?) і в дужках (Петро ПОРОШЕНКО). До відома: номер АА 0001 ВР на автомобілі Мерседес S500 закріплено за посадою голови ВРУ, без прізвища, 0002 на Тойоті Камрі – за його першим заступником, 0003 на БМВ 540 – за заступником, 0004 – на Ауді А8 – за керівником Апарату ВРУ. Мають чомусь парламентські номери Віктор ПІНЧУК - АА0049ВР і АА0099ВР на банальному Лексусі LX 470, батько і син ФРАНЧУКИ на Лексусах RX 400 і LX 470. Якийсь ЦКІТІШВІЛІ на своє БМВ 745IL повісив номер АА 0306 ВР. Колишній мер Києва Олександр ОМЕЛЬЧЕНКО має як мінімум два „парламентські” номери, один із яких АА 0009 ВР. Зрештою, погортайте самі цей дивний „табель про ранги” і зробіть висновки.

З книги Волонтіра Желєзного "Перевертні, керуючі силовими і контролюючими відомствами в Україні”:

"Один із кращих друзів Петра ПОРОШЕНКА – Віктор ШОКІН тоді вже був „на слуху”, як потенційний злочинець-фальсифікатор, за яким плаче тюрма. І тільки це, очевидно, не дозволило „пінному” оточенню нав'язати Президенту думку призначити його Генпрокурором. І тоді Ігор ДРИЖЧАНИЙ (голова СБУ - В.П.) згадав про спільного друга його і Віктора Шокіна, непомітного Олександра МЕДВЕДЬКА... Мова йшла лише про відстоювання меркантильно-комерційних інтересів клану „Дрижчаний-Шокін-Медведько”. Говорити про те, що Олександр Іванович не „бере хабарів” - це смішити себе і народ. Для цього він привів із собою плеяду своїх перевірених людей. Серед „хабаропередастів” особливо відзначався заступник начальника слідчого управління Генпрокуратури України Вячеслав Рябенко.

З 1980 по 2001 рік уродженець села Іскрівка Запорізької області, випускник Харківського юридичного інституту Олександр МЕДВЕДЬКО пропрацював увесь цей час в органах прокуратури Донецької області. За безпосередньої участі Олександра Медведька безуспішно „розслідувалися” численні вбивства і замахи на Донецькій землі в епоху „первинного накопичення капіталу”. А далі йдуть дуже пікантні подробиці і факти правової діяльності Генерального та його друзів, про яких можна сказати хіба що словами Грибоєдова "А судді - хто?".

Про Олександра МОРОЗА. На сьогодні є всі підстави стверджувати, що лідер Соцпартії володів інформацією із записів Мельниченка і знав про загрозу життю Георгія Гонгадзе, але нічого не зробив, щоб запобігти злочину. Мороз та охоронець Кучми були знайомі задовго до зникнення Гонгадзе. Є зізнання самого Мельниченка, зроблені в інтерв'ю журналісту Роману Купчинському, що він зустрічався з Морозом та переказував йому зміст підслуханих розмов Кучми влітку 2000 року.

Юридичний парадокс справи Гонгадзе полягає у тому, що довести в суді причетність екс-президента до зникнення та вбивства журналіста, спираючись лише на записи Мельниченка, неможливо. Натомість, існування цих записів дозволяє притягти до кримінальної відповідальності особу, яка знала про запланований злочин, мала можливості попередити його, але не зробила цього. (Колишній радник О.Мороза Володимир Цвіль, Мюнхен, для "Української Правди". Такого ж висновку дійшов і "Обком")

І ще про МОРОЗА. Депутат від БЮТ Олег Ляшко заявив, що КЛЮЄВ передав Морозу 300 млн. доларів як оплату за розвал „помаранчевої коаліції”. Про підкуп депутатів і спікера неодноразово писали різні видання: від „Обозревателя” до „Темы”.

І нарешті про Віктора ЮЩЕНКА. 19 вересня цього року Микола Мельниченко заявив: „Коли Кучма запропонував ціну, яку він готовий заплатити особисто Ющенку (тоді голова НБУ) за емісію, то Ющенко відверто заявив, що „я належу вам” і екс-майор продемонстрував уривок аудіозапису розмови між Ющенком і Кучмою, що відбулася в кабінеті Президента 25 серпня 1999 року о 10:30. Додаткові кошти Леоніду Кучмі знадобилися для соціальних виплат перед президентськими виборами.

А чого вартий цьогорічний прийом з нагоди Дня Незалежності України, влаштований Президентом у Софіївському соборі столиці! Віктор Ющенко не міг не знати, що довкола Софії Київської – велика кількість поховань монахів. І гучне святкування на могилах, на кістках пращурів (а тут ховали не лише монахів, а й князів, бояр, представників знаті – еліту Давньоукраїнської держави) – це далеко не християнське дійство. Саме тут у 2001–2003 роках діяв штаб Віктора Ющенка і „Нашої України”. Саме тут він влаштовував свято з нагоди перемоги на президентських виборах, а згодом – нагородження Баби Параски орденом Княгині Ольги.

Президентська зарплата склала у Віктора Ющенка за 2006 рік 489 тисяч 80 гривень 25 копійок. Усього ж Віктор Андрійович заробив за минулий рік 1 мільйон 141 тисячу 382 гривні 77 копійок. А ще зовсім недавно, перед президентськими виборами, квартиру закладав, щоб заставу в ЦВК внести...

Віктор Андрійович у декларації про доходи за 2003 рік і відомості за 2004-й не згадує серед членів сім'ї свого сина Андрія. Хоча мав би відобразити також інформацію про його доходи, цінні папери, нерухоме і цінне рухоме майно, банківські вклади свого сина. Необхідність цього є банальною вимогою законодавства. Адже „До членів сім'ї відносяться: дружина (чоловік), батьки і неодружені діти, які проживають із ними”. Андрій Вікторович Ющенко у 2003 і 2004 роках був неодружений і формально проживав разом із батьком. Уважний читач згадає про квартири, автомобілі, мобільні телефони, корпоративні права, придбання нерухомості тощо Андрієм Ющенком, про що писали журналісти у 2005 році. Відсутність неодноразово обіцяної декларації про доходи Андрія свідчить про те, що її публікація може викликати непередбачену реакцію в суспільстві.

Якщо взяти за відправну фінансову точку 2003 рік, то 2004-й для Віктора Ющенка був дуже вдалий: майже на 9000 кв.м. збільшився розмір земельної ділянки; за символічні гроші збільшився розмір житлового будинку на 248 кв.м; придбані на 296 гривень перші цінні папери і отримані перші дивіденди в розмірі 30 грн; взято кредит 500 000 грн., виплачено всього 15 000 грн. за користування; витрачено на утримання всього майна 10 104 гривні; сума на банківському рахунку зменшилась на 8 000 грн. „Чистими” на руках залишалося не більше 45 000 гривень або 3 733 гривні в місяць.

Згідно з декларацією, ні у Віктора Андрійовича, ні у Катерини Михайлівни жодних транспортних засобів не задекларовано. Як і квартири. Вона з'явиться в його декларації за 2005 рік. Саме тоді на Віктора Андрійовича почали нападати гроші, від яких неможливо відбитися: збільшено земельну ділянку ще на 16 000 кв.м; легалізовано квартиру в центрі Києва у 371 кв.м; продано частину цінних паперів (на 60 грн) і на 230 грн. номінальної вартості отримано дохід у 14 960 грн. (більше 6000% річних!); витрачено на утримання всього майна 29 000 грн; збільшилася сума на банківському рахунку на 212 930 грн. „Чистими” на руках (без врахування збільшення банківського рахунку) залишалося 46 000 грн. або 3 900 грн. у місяць.

Для Катерини Михайлівни 2004 рік порівняно з 2003-м був не дуже вдалим. Їй довелось: майже на 4 500 кв.м. зменшити розмір своєї земельної ділянки за кордоном; зменшити на 99,4 кв.м. розмір своїх квартир в Україні; придбати додатково за кордоном на 1 089 895 гривень цінних паперів і одержати дивідендів на 81 000 грн. менше; зменшити загальний дохід в Україні на 266 590 грн; витратити на утримання майна 109 452 гривні або на 52 241 грн. більше; вклади на банківському рахунку і цінних паперах зменшити на 355 870 грн. „Чистими” на руках в Україні лишилось майже 105 000 гривень або в місяць – 8 726 грн. У 2005 році їй вдалося: різко збільшити дохід від оренди своїх квартир. З тих же 300 метрів вона отримала вже на 145 000 грн. більше; збільшити загальний дохід в Україні на 170 809 грн; додатково придбати за кордоном цінних паперів на 221 605 грн., але отримати дохід усього на 10 000 грн. більше; витратити на утримання свого майна 121 997 грн. або на 12 000 грн. більше; збільшити суму на банківському рахунку за кордоном на 58 265 грн; придбати корпоративні права в Україні на 13 100 грн. „Чистими” на руках могла лишити - 0 грн.

У 2004 році подружжя Ющенків мали 600 000 грн. (120 000 долл. США). В цю суму включено все, що передбачено декларацією. Виходить, Віктор Андрійович і Катерина Михайлівна не купували продуктів, одягу, взуття, меблів, антикваріату, не їздили у відпустку, не зверталися до українських лікарів, не ходили до ресторану і т.п. Не наймали хатніх робітниць, прибиральниць, няньок для дітей, садівників, тобто самі готували на кухні, прибирали в своєму домі і впорядковували свою земельну ділянку. На зекономлені гроші вони змогли збільшити розмір будинку на 248 кв.м. і неодноразово проходити курс лікування в одній із найдорожчих клінік Австрії. Сім'я Президента для вирішення як службових, так і сімейних проблем використовує виключно службові державні машини або машини своїх друзів. Подружжя не страхує своє майно і не відкладає гроші на пенсійне забезпечення в Україні. (Директор „АТ Консалтинг” Олексій Полтораченко, "ГПУ")

Давид ЖВАНІЯ у 2003 році отримав лише 24500 гривень зарплати народного депутата і ще 3796 матеріальної допомоги. Далі в декларації скрізь прочерки — ні рахунку в банках, ні частки в статутному фонді якихось фірм, ні цінних паперів. Ні в самого, ні в його дружини, а тим паче в трьох малолітніх дочок. Втім, Жванія володіє аж шістьма будинками в самому центрі Києва, на вулиці Богдана Хмельницького, загальною площею 1936 квадратних метрів, а його дружина має нерухомість на тій же вулиці площею 426 кв. м. У 2003 році в нього було три машини: "Мерседес 320", БМВ 730 та "Бентлі". За дружиною Жванії Оксаною п’ять машин: "Мерседес 320 SLK", "Ісузу", спортивне БМВ Z3, "Ягуар", "Порше 911 Каррера". До речі, в декларації Жванії за 2001 рік вказано, що у нього був "водний транспортний засіб" потужністю 190 кінських сил і ще один автомобіль — "Хонда CKV". Цікаво, що в деклараціях за 2001—2002 роки і грошей у Жванії було побільше. У фірмі "Бринкфорд" йому було нараховано 135622 гривні доходу, у ДП "Мєна Трейдінг" - ще 1460250 гривень, а у ДП "Фінтрансгруп" — 570715.

Тож Давид Жванія — людина не з бідних. Але де відображені кошти, за які він жив у 2003 році, якщо отримував лише депутатську зарплату, а рахунки в банку були порожні? При цьому, звісно, він не змінював свій спосіб життя на аскетичний, запитує "Свобода".

Адвокат Андрій Портнов: на посаді секретаря РНБО Петро ПОРОШЕНКО поєднував державну діяльність з бізнес-діяльністю. Банк "Мрія", теж близький до Порошенка, заробляв на ревальвації гривні. Будинок Порошенка у кілька тисяч квадратних метрів, з причалами для яхт будує в Кончі-Заспі компанія "Літо-2000". А засновником її є батько Петра Порошенка. У статутному фонді цієї компанії йому належить 99,85%. Додайте сюди кілька кримінальних справ, порушених проти секретаря РНБО П.Порошенка з подачі О.Зінченка та О.Турчинова.

Олександр ТРЕТЬЯКОВ - у 2005-му перший помічник В.Ющенка, „казначей” його виборчої кампанії. Очолюваний ним АКБ „Трансбанк” першим серед українських банків став прямим агентом компанії Western Union. Відомий і його досвід по відведенню „в тінь” десятків мільйонів гривень і доларів у період захоплення нефтетрейдерством.

За три роки депутатської діяльності він лише двічі кинув репліку з місця в залі засідань Верховної Ради, яку відвідував лічені дні в році. Зате Третьяков - співавтор семи законопроектів, що регулюють діяльність у нафтогазовій сфері. Тієї самої, де кувався власний фінансовий добробут Олександра Юрійовича. О.Третьяков знаходиться більш ніж у дружніх стосунках із сім'єю Геннадія Удовенка. Президентська половина Катерина Чумаченко хрестила його дочку. Тобто, Третьяков може справедливо вважати себе членом президентської „сім'ї”, як і куми Порошенко, Білозір, Жванія та інші.

Наприкінці 1995 року О.Третьяковим була створена компанія „АТЕК-95”. У вересні 1997 за місцем дислокації Херсонського НПЗ „Трансбанком” Третьякова було відкрито філіал „Херсон-Трансбанк”: для обслуговування нефтетрейдерських бізнес-схем Третьякова і партнерів. Він увійшов до складу спостережної ради ВАТ „Херсоннафтопереробка”. Третьяков суміщав посади голови „АТЕК-95”, „Рур Груп” і ради АКБ „Трансбанк”, заснованого переважно нафтоторговими компаніями. В листопаді 2004 року про купівлю 9,99% акцій „Трансбанку” заявив казахстанський банк „ТуранАлем” (БТА) і про плани збільшити свою частку до 75% +1 акція. Олександр Третьяков, злетівши на вищі щаблі державної влади, порушив досягнуті домовленості з казахстанськими колегами. Бо колишній керівник і співвласник „ТуранАлем” Є.Татішев був убитий за загадкових обставин. На полюванні. В результаті випадкового пострілу. Та ще й у машині. (До болю знайоме формулювання! - В.П.) На той момент активи БТА складали 4 мільярди доларів США (шосте місце серед приватних банків СНД). В банківську мережу БTA входили Славінвестбанк, „Трансбанк” (Київ), „Астана-Ексімбанк” (Мінськ), „Омскбанк”.

Більше року тому Борис Березовський подав позов у Вищий суд Британії, вимагаючи звіту від ЖВАНІЇ і ТРЕТЬЯКОВА за гроші, виділені на "українську демократію". Мова йде про 50 мільйонів доларів.

А далі йде цілий каскад колоVIPперсонських злочинів різного штибу - вбивств, стрілянини, мордобоїв, хабарів, рейдерства, розкрадань, присвоєння тощо. Про які преса писала і пише. Проти яких справи відкрито, закрито і покладено під сукно.

Таке враження, що крім мільйонера Віктора Ющенка, який живе з президентської зарплати, а також гонорарів і нагород, наші політики – злидарі. До цього нас привчила ще Юлія Володимирівна, яка, будучи прем'єром, заявила себе власником квартири у 32 квадрати і гаражу - 18 квадратів. Проте, дивлячись на її туалети від Луї Віттон, можна подумати, що їй підфартило з коханцем. А от із ким пощастило всьому українському політичному бомонду - від столиці до губернаторів і мерів?

Висновок напрошується сам собою. Найприбутковіший бізнес у нашій країні - політика, а в ній - боротьба з корупцією. Немає жодного українського політика, хто би в цій боротьбі збіднів.

Що стосується можливості легалізації отриманих неоподатковуваних державою доходів від будь-якої політичної діяльності, то в цьому відношенні в Україні просто юридичний і політичний рай. Щоб нормально займатися бізнесом в Україні, слід пам'ятати одне просте правило – ЗАКОНИ пишуться для БІДНИХ. Займатися бізнесом слід під надійним „політичним дахом” і своєчасно його міняти.

Згадайте хоча б прес-конференцію Олександра Турчинова (голови СБУ). За матеріалами СБУ, сказав він, близько 1 000 справ відкрито щодо чиновників різного рівня, близько 80 справ відкрито щодо чиновників першої-четвертої категорії, звинувачених у корупції. Близько 300 справ щодо працівників силових структур. А заяви екс-міністра МВС Юрія Луценка про порушення двох тисяч таких справ?

Та у нас на тих, хто при владі чи при крупному бізнесі, проби ніде ставити. Всі у щось та вляпалися, у чомусь та замарані. У всіх, так чи інакше, рильце в пушку. І нікому до них діла нема. Крім ЗМІ. Але від того нікому не холодно й не жарко, ніхто не кається і добровільно у відставку не йде. Совість і присяга народного депутата чи держслужбовця не дозволяють кидати народ напризволяще. "Рєбята, ви хорошо устроілісь!" - мовчки констатує виборець і знову, правда все дрібнішими лавами, йде віддавати свій голос за нові номери зі старої обойми. Партноменклатура, пройшовши серйозну бізнес-фінансову вакцинацію, жила, живе і буде вічно жити. І далі плюватиме на свій народ і на вільні та незалежні ЗМІ. А їхні кишенькові, скомпрометовані в очах людей, компетентні органи і далі нічого і нікого не помічатимуть. А терези в руках непідкупної, бо ніби не бачить, скільки дають, вітчизняної Феміди і далі хилитимуться на користь приБАКСованого хапуги. Чи не час вже зняти пов'язку з її очей? Нехай прозріє нарешті.

Повідомляє http://banderivets.org.ua
Закладки: 
Коментарі:  1


Ви повинні увійти, щоб відправляти коментарі на цьому сайті, або увійдіть, або - якщо ви ще не зареєстровані - натисніть тут, щоб зареєструватись
No connect
Портал Українців Одещини
Увага! При копіюванні матеріалів, посилання на Портал обов`язкове.
Адміністрація порталу може не розділяти думку авторів і не несе відповідальності за авторські матеріали.