для друку  створити pdf-документ з цієї новини 
СБУ презентувала книгу про Голодомор
28.08.07
Служба безпеки України презентувала книгу "Розсекречена пам'ять. Голодомор 1932-1933 рр. в Україні в документах ГПУ - НКВС" і представила розсекречені документи про політичні репресії в Україні за часів радянської влади.

"Українська спецслужба розкриває для української громадськості й світового співтовариства всі архівні матеріали, які в неї є щодо цієї тематики, і закликає до співробітництва всіх дослідників, істориків і всіх небайдужих громадян", - наголосив в.о. глави СБУ Валентин Наливайченко.
Як передає "Інтерфакс-Україна", він також розповів, що українська спецслужба направила офіційний запит російським і казахським колегам. Казахстан передав списки щодо переселенців з України. Найближчим часом СБУ має намір співробітничати з російськими колегами, оскільки українські архіви не можуть надати повної картини трагедії. Крім СБУ, у підготовці книги взяли участь представники українського Інституту національної пам'яті, Державного комітету архіву України, науковці інституту Національної академії наук.

У книзі представлені авторські статті, документи, зокрема фотодокументи, щоденники, листи, а також матеріали виставки "Розсекречена пам'ять", яку експонували у всіх регіонах України. Це перше найповніше видання архівних документів ГПУ-НКВС про Голодомор, яке має наукове й практичне значення.

За підрахунками, органи НКВС на території України у цей період заарештували 279 тис. 126 людей. Від загальної кількості заарештованих протягом 1937 року українці становили 53%, поляки - 18,8%, німці - 10%, росіяни - 8%, євреї - 2,5%.
Закладки: 


Ви повинні увійти, щоб відправляти коментарі на цьому сайті, або увійдіть, або - якщо ви ще не зареєстровані - натисніть тут, щоб зареєструватись
No connect
Портал Українців Одещини
Увага! При копіюванні матеріалів, посилання на Портал обов`язкове.
Адміністрація порталу може не розділяти думку авторів і не несе відповідальності за авторські матеріали.