для друку  створити pdf-документ з цієї новини 
Студенти Європи засудили геноцид-голодомор 1932–33 років
12.05.08
Новини з Європи, Голодомор, 1932–33, СтудентиЄвропейський студентський союз закликав парламенти усіх європейських країн засудити геноцид 1932–33 років

Таке рішення було прийняте 11 травня 2008 року в Словаччині на 54 засіданні Правління цієї впливової міжнародної неурядової організації на пропозицію Української асоціації студентського самоврядування та 20 інших національних студентських союзів 19 європейських країн, а саме: Австрії, Білорусі, Болгарії, Великобританії, Грузії, Ірландії, Кіпру, Литви, Македонії, Мальти, Німеччини, Португалії, Румунії, Словаччини, Угорщини, Фінляндії, Франції, Чехії та Швейцарії.

Європейський студентський союз ESU об’єднує 49 національних студентських союзів 38 країн та представляє на загальноєвропейському рівні понад 11 мільйонів європейських студентів.
«... у 1932–33 роках комуністичний режим здійснив жахливий акт геноциду шляхом створення голоду, який спричинив смерть більше ніж 10 мільйонів людей на Україні, в Казахстані, Волзькому, Кубанському та інших етнічно неросійських регіонах колишнього Радянського Союзу.

Уряд конфіскував зерно та інші продуктові запаси у колективних та господарствах, і в той же час території, на яких був створений голод, були оточені військовими силами, які перешкоджали людям відправитись у пошуках їжі до сусідніх російських регіонів,» – йдеться у заяві ESU.

Європейський студентський союз висловив цілковиту підтримку зусиль державної влади та суспільства України, спрямованих на те, щоб вшанувати пам’ять жертв голодомору, підвищити міжнародну обізнаність про цю трагедію та не допустити повторення подібного у майбутньому будь–де у світі.

ESU закликав парламенти усіх європейських держав визнати голодомор 1932–33 років геноцидом та засудити його як злочин проти людства.

голова Секретаріату УАСС
Олексій Кляшторний

Джерело: http://maidan.org.ua
Закладки: 


Ви повинні увійти, щоб відправляти коментарі на цьому сайті, або увійдіть, або - якщо ви ще не зареєстровані - натисніть тут, щоб зареєструватись
No connect
Портал Українців Одещини
Увага! При копіюванні матеріалів, посилання на Портал обов`язкове.
Адміністрація порталу може не розділяти думку авторів і не несе відповідальності за авторські матеріали.