для друку  створити pdf-документ з цієї новини 
Люди з усієї України з’їхалися на прощу до Тараса
20.05.08
Україна, Тарасова Гора, Тарас, Григорович, ШевченкоСотні людей з усієї України з’їхалися в неділю, 18 травня, на могилу Тараса Шевченка у Каневі, щоб узяти участь у «Прощі до Тараса». Акція, ініційована рухом «Простір свободи», має на меті оновити традицію паломництва на Тарасову Гору і зробити її справді народною, звільнивши від «офіційних заходів» та партійної пропаганди.

На Тарасовій Горі люди з усіх областей України прочитали улюблені вірші Шевченка, водночас склавши з окремих фрагментів (областей) цілісне зображення – карту України з нанесеними на неї шевченковим віршем «Молитва». По звершенні «Прощі» цю карту подаровано Національному шевченківському заповіднику. На думку ініціаторів акції, слово Шевченка навіть через півтора століття здатне об’єднати українців краще за будь-яку ідеологію.
Учасники «Прощі до Тараса» також послухали живу музику від гурту «Сад» та інших українських гуртів і переглянули документальний фільм Юрія Макарова «Мій Шевченко».

«Простір свободи» планує зробити акцію щорічною, проводячи її у вихідні напередодні 22 травня – дня поховання Шевченка у Каневі. «Проща до Тараса» не лише осучаснить традицію паломництва на Тарасову Гору. Вона об’єднуватиме людей з різних куточків України, а заодно сприятиме перетворенню Канева на «місто Шевченка» як важливий осередок культури й туризму, - переконані організатори акції.

Джерело: http://dobrovol.org
Закладки: 


Ви повинні увійти, щоб відправляти коментарі на цьому сайті, або увійдіть, або - якщо ви ще не зареєстровані - натисніть тут, щоб зареєструватись
No connect
Портал Українців Одещини
Увага! При копіюванні матеріалів, посилання на Портал обов`язкове.
Адміністрація порталу може не розділяти думку авторів і не несе відповідальності за авторські матеріали.