для друку  створити pdf-документ з цієї новини 
Архітектори пропонують збудувати 44-поверхове яйце
23.05.08
новини України, Україна, писанка, крашанка, Київ, столиця, новини КиєваВ Україні є безліч пам’яток минулих епох, але немає споруди-символу сучасності. Жодне з побудованих і відомих по публікаціях проектованих споруд не має якості архітектурного символу України, стверджують автори проекту «Писанка». Хоча необхідно відзначити, що деякі роботи, зокрема проект стоповерхового будинку на Лівому березі Києва, формою асоціативно нагадує тризуб.

Відтак, існує необхідність в створенні високоархітектурної споруди, яка б змогла стати архітектурним символом України. Писанка - символ України, що увібрав у себе традиції багатьох тисяч років історії. Яйце - символ народження нового. У традиціях багатьох народів існував звичай поклоніння яйцю, як символу переходу з однієї форми буття в іншу. Ще з дохристиянських часів на Русі відомий звичай готувати крашанки і писанки. Вареним фарбованим яйцем поминали предків і проводжали зиму. Писанкою зустрічали Весну й оспівували пробудження природи.
Варто згадати, що в Канаді силами української діаспори нещодавно споруджений пам’ятник Писанці: семиметрове яйце за допомогою металевої опори ширяє в декількох метрах над землею. Також широко відомим є музей Писанки в Коломиї. Таким чином, ідея спорудження архітектурної форми писанки не нова, однак ще ніколи вона не була за задумом жилим приміщенням, тим більше – громадським комплексом.

За задумом проектантів, зовнішня оболонка 44-поверхового комплексу-яйця перетворюється в аналог гігантського світлодіодного екрану, що складається з 33 тис. окремих пікселів. Кожен з пікселів є окремим світлодіодним світильником, що складається з RGB-світлодіодів. Інтерактивна фасадна оболонка керована спеціальним програмним забезпеченням, оператор якого може завантажувати на екран будь-яке оцифроване зображення. Це дозволяє вивести на фасадну оболонку самосвітний та динамічно змінюваний малюнок Писанки або будь-яке інше зображення.

Перед комплексом з боку Рибальского півострова пропонується розташувати пішохідну площу, у якій розміщуватимуться паркінг та інші сервісні служби. Основний принцип побудови внутрішнього простору - вертикальне зонування. Вище рівня площі розташовується основний обсяг - 44-поверховий будинок у формі яйця. У центральній частині будинку влаштовується світловий колодязь у формі гіперболоїда обертання. Усередину порожнього внутрішнього простору світлового колодязя виходять розташовані на різних рівнях ресторани у формі соняшників. Кільцем навколо атріуму розташовані 37 корисних поверхів комплексу, які розділяються на 8 рівнів технічними поверхами.

Згідно з техніко-економічними показниками проекту, загальна комерційно корисна площа складе 310 тис. м.кв. У тому числі торговельні площі 28,8 тис. м.кв, кінотеатри, боулінги – 9,6 тис. м.кв, ресторани й інші підприємства громадського харчування 6,9 тис. м.кв, офісні приміщення 224 тис. м.кв, готельний комплекс 29,5 тис. м.кв, рівень пентхаусів 12 тис. м.кв.

Попередня вартість реалізації проекту складає 483 млн дол. США. В тому числі вартість інтерактивної фасадної оболонки 47 млн дол. США. Середня вартість будівництва в перерахуванні на один квадратний метр корисної площі складає 1558 дол. США. Для порівняння, вартість будівництва західних аналогів у перерахуванні на один м.кв. коливається від 3000 до 4000 дол. Порівняно невисока вартість для даного рівня спорудження забезпечується винятковим використанням технологій і продукції українського виробництва. Наприклад складні просторові металеві конструкції планується виготовити на суднобудівних заводах Миколаєва, окремі високотехнологічні елементи на авіазаводах Антонова.

"Архітектурна спілка"
Закладки: 


Ви повинні увійти, щоб відправляти коментарі на цьому сайті, або увійдіть, або - якщо ви ще не зареєстровані - натисніть тут, щоб зареєструватись
No connect
Портал Українців Одещини
Увага! При копіюванні матеріалів, посилання на Портал обов`язкове.
Адміністрація порталу може не розділяти думку авторів і не несе відповідальності за авторські матеріали.