для друку  створити pdf-документ з цієї новини 
Кривава сутичка в Одесі
31.08.07
В одесі виникла бійка між художниками та співробітниками охоронної фірми, які здійснили спробу захопити приміщення знаменитої галереї на вулиці Дерибасівській. В одного з митців струс мозку. Поки тривала бійка, одеська міліція спокійно за нею спостерігала.
В Одесі кипить конфлікт між мистецтвом та бізнес-структурами. Місцеві художники не визнають рішення суду про передачу їхньої галереї приватній фірмі. Майстрам пензля не ясно, чому їх не запросили на судовий процес, а документ про рішення суду не має навіть печатки. Вони хочуть знати, що за люди в цивільному прийшли їх виселяти разом із судовими виконавцями.
Ірина Бутенко, директор салону регіонального відділення Спілки художників України: "Они не представились. Представилась только фирма охранная. А те, которые были одеты в штатском, вида уголовного, такие ребята спортивные, достаточно симпатичные".
"Симпатичні люди" розбили голову одному з художників. Митця доставили до лікарні зі струсом головного мозку. Численні свідки конфлікту твердять: колотнеча відбувалась на очах у правоохоронців.
Георгій Селянін, депутат Одеської міської ради: "Поражает тот факт, когда работники милиции фактически отпустили с места происшествия представителей охранной службы, которые чинили вот эти злодеяния".
Перед появою журналістів та міських депутатів, претенденти на приміщення галереї зникли. Жоден із телефонів фірми, вказаних у рішенні суду, не відповідає. Міліція ж від коментарів відмовляється.
Сергій Савченко, заступник голови регіонального відділення Спілки художників України: "Ми абсолютно не знали, що відбувається за нашою спиною. Не мали права судові органи відчужувати наше майно, тому що воно нам передане. Ще Кабінет міністрів прийняв рішення: "у вічне користування нашої організації".
Невелике приміщення галереї у центрі міста на розі Дерибасівської коштує щонайменше півмільйона доларів. Та художники кажуть, що ніколи не продадуть свого єдиного експозиційного залу в місті. І якщо конфлікт вирішиться не на їхню користь, оголосять голодування.
Анна Попова, Олександр Філіппов, "Факти", ICTV
Закладки: 


Ви повинні увійти, щоб відправляти коментарі на цьому сайті, або увійдіть, або - якщо ви ще не зареєстровані - натисніть тут, щоб зареєструватись
No connect
Портал Українців Одещини
Увага! При копіюванні матеріалів, посилання на Портал обов`язкове.
Адміністрація порталу може не розділяти думку авторів і не несе відповідальності за авторські матеріали.