для друку  створити pdf-документ з цієї новини 
Розсекречена пам’ять. Голодомор 1932-1933 років в Україні в документах ГПУ-НКВД
09.06.08
Новини України, презинтація, книга, Голодомор 1932-1933 роківВийшло друге видання книги «Розсекречена пам’ять. Голодомор 1932-1933 років в Україні в документах ГПУ-НКВД”
Побачило світ друге видання книги “Розсекречена пам’ять. Голодомор 1932-1933 років в Україні в документах ГПУ-НКВД”, у якому представлено документи радянських каральних органів – Державного політичного управління та Народного комісаріату внутрішніх справ, що містять додаткову архівну інформацію про причини, перебіг і наслідки найстрашнішої трагедії в історії українського народу ХХ століття – Голодомору 1932-1933 років. Документи розповідають про здійснення органами держбезпеки масових політичних репресій, у тому числі й з метою приховування правди про Голодомор. Майже 70 років ці документи зберігалися під грифами секретності і були недоступними для дослідників. Про це сьогодні, 9 червня, повідомили у прес-центрі Центру дослідження визвольного руху.

Перевидання цієї унікальної книги відбулось з ініціативи та за кошти регіональних управлінь Служби безпеки України. Наклад книги становить 2 тисячі примірників. Ці книги планують розподілити між регіональними управліннями, які передадуть їх до бібліотек, а також студентам.
У підготовці до друку цієї книги брали участь, крім співробітників Служби безпеки України, представники Міжнародного благодійного фонду «Україна-3000», Українського інституту національної пам’яті, Державного комітету архівів України, вчені інститутів Національної академії наук.

У другому виданні численні архівні матеріали надруковані в кольорі, доповнено також ілюстративний матеріал про виставку «Розсекречена пам’ять», яка у 2006–2007 роках експонувалася в усіх областях України, а також у Москві та Мінську.

Довідка: Презентація першого видання “Розсекречена пам’ять. Голодомор 1932-1933 років в Україні в документах ГПУ-НКВД” відбулась у серпні 2007 року, коли у Службі безпеки України на виконання доручення Президента України В. Ющенка щодо додаткового вивчення питання політичних репресій проти жителів України та українців за її межами протягом усього періоду радянської влади та Указу Президента України “Про заходи у зв’язку з 70-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років” відбувся круглий стіл на тему: “Голодомор 1932-1933 років і політичні репресії в Україні в документах архіву Служби безпеки України”.

«Діяльність Служби Безпеки України спрямована на оприлюднення раніше засекречених документів є відчутним зрушенням у відносинах між науковцями та спецслужбами. За останній рік СБУ зробила для відновлення історичної правди більше, ніж за всі попередні роки свого існування. Яскравим свідченням цього є нещодавнє спростування СБУ при допомозі раніше недоступних документів радянських міфів про Романа Шухевича і батальйону «Нахтігаль». В свою чергу публікації документів про Голодомор є потужним інформаційним стимулом для визнання трагедії українського народу багатьма західними державами», – зазначив директора Центру досліджень визвольного руху Руслана Забіглого.


Повідомляє: http://www.zik.com.ua/
Закладки: 


Ви повинні увійти, щоб відправляти коментарі на цьому сайті, або увійдіть, або - якщо ви ще не зареєстровані - натисніть тут, щоб зареєструватись
No connect
Портал Українців Одещини
Увага! При копіюванні матеріалів, посилання на Портал обов`язкове.
Адміністрація порталу може не розділяти думку авторів і не несе відповідальності за авторські матеріали.