для друку  створити pdf-документ з цієї новини 
Кроки, які можуть привести до суду щодо Голодомору
27.06.08
Новини України, Голодомор, Суд,Голова українського Інституту національної пам'яті Ігор Юхновський сказав, що його установа готується до юридичних кроків, які можуть завершитися судом над винними у Голодоморі. Метою названо встановлення імен осіб, а також владних органів того часу причетних до конфіскацій харчів та інших дій, що призвели до мільйонних жертв.

В інтерв'ю BBC пан Юхновський сказав, що зараз робота відбувається на рівні вивчення задокументованих свідчень очевидців та оцінки архівних матеріалів, які можуть бути використані у юридичних діях:
"Існують у нас десятки тисяч нотаріально засвідчених свідчень людей, які говорять про той чи інший вид злочину. Таким чином ми ці злочини будемо доводити як на основі матеріалів архівного характеру, радянських архівних матеріалів, що є тенденційними матеріалами, так і на основі свідчень свідків, які ми зараз систематизуємо і намагаємося зробити офіційними."
Київ ініціює заходи на вшанування пам'яті загиблих від голоду, які мають досягти кульмінації у листопаді, коли виповниться 75 років початку Голодомору.
Україна офіційно проголосила Голодомор геноцидом українського народу комуністичною владою, але Росія, яка проголосила себе правонаступницею Радянського Союзу та проросійські сили в Україні доводять, що голод був наслідком неврожаю, та окремих помилок влади.

Таймс: Україна не повинна забути мільйони заморених голодом

Британська газета Таймс у понеділок вмістила дві статті, присвячені темі Голодомору в Україні: репортаж з Києва кореспондента Тоні Галпіна з інтерв'ю з паном Юхновським та редакційну, де у підзаголовку пише: "Україна не повинна забути про мільйони, заморених голодом за часів Сталіна".

Таймс нагадує, що президент Ющенко прагне підтримки країн Заходу у визнанні Голодомору геноцидом, а Росія чинить цьому спротив, вважаючи кампанію заполітизованою і націоналістичною.
Часопис цитує відомого британського письменника Джорджа Орвелла, який у 1946-му зазначав, що, як він висловився, "туман брехні і дезінформації" вкриває такі речі, як от голод в Україні.
Таймс доходить висновку, що той туман до кінця не розвіявся навіть з розвалом комунізму. Втім Таймс у редакційній статті наголошує на потребі історичного визнання однієї з найбільших катастроф минулого століття, хоча й зазначає, що тут є ризик того, що взаємини між Україною та Росією погіршаться, а довіру Кремля до Заходу буде підірвано. Це правда, - веде далі часопис, - що голод вразив не лише Україну, а й інші регіони Радянського Союзу. Але навіть якщо наслідки цього лиха так широко відчувалися, наміри тієї кампанії Сталіна були цілком навмисними і жорстокими. Вона била по прив’язаності селянина до землі, і водночас била по відчуттю національної приналежності українського селянина.

З редакційної в Таймс: "Не Україна проштовхує націоналістичні питання. Росія за часів Владіміра Путіна та Дмітрія Медвєдєва послідовно вдавалися до зверхнього та обструкціоністського підходу у стосунках з колишніми радянськими республіками. Те, що Росія ставить під сумнів, що Голодомор був спрямований проти українців є послідовною політикою втручання Росії в президентську кампанію в Україні 2004-го року та економічної блокади в Грузії 2006-го року."
"Визнання того, що голод був спрямований за національною ознакою - це питання історичної правди. Холодна війна завершилася перемогою, зокрема, задля того, аби домогтися, щоб держави визнали факти і свої помилки."
На думку Таймс, слово "геноцид" по відношенню до нападів Сталіна на українське селянство є далеким від перебільшення. Часопис застерігає проти будь-яких корегувань у ставленні до злочинів Сталіна, навіть якщо такі корегування будуть вжиті заради покращення відносин з Кремлем. Таймс твердить, що це було б зрадою історії.

Джерело: http://www.rukhpress.com.ua
Закладки: 


Ви повинні увійти, щоб відправляти коментарі на цьому сайті, або увійдіть, або - якщо ви ще не зареєстровані - натисніть тут, щоб зареєструватись
No connect
Портал Українців Одещини
Увага! При копіюванні матеріалів, посилання на Портал обов`язкове.
Адміністрація порталу може не розділяти думку авторів і не несе відповідальності за авторські матеріали.