для друку  створити pdf-документ з цієї новини 
Сьогодні свято всіх закоханих!
08.07.08
Новини України, Православне Свято, День усіх закоханих, князя Петро, княгиня ФевроніяБагато хто знає, що День закоханих відзначається 14 лютого на честь католицького святого Валентина.

Але, виявляється, день любові, кохання, вірності, день Православної сім’ї святкувався і на нашій землі з давніх-давніх пір. Саме 8 липня - День пам'яті святого подружжя Петра і Февронії.

Благовірний князь Петро був другим сином Муромського князя Юрія Володимировича. Він вступив на Муромський престол у 1203 році. За декілька років до цього Петро захворів на проказу, від якої ніхто не міг його вилікувати. У сонному видінні йому було відкрито, що його зможе вилікувати дочка бджоляра Февронія з села Лагідне Рязанської губернії. Петро послав туди своїх людей.
Коли він побачив дівчину, то настільки закохався, що дав обітницю одружитися на ній після одужання. Февронія вилікувала князя, і він виконав свою обітницю. Це був відчайдушний крок справді люблячого серця, адже шлюби між князями та селянками не практикувалися. Бояри, не бажаючи мати за княгиню простолюдинку, вимагали, аби Петро відпустив її. Той відмовився. Подружжя вигнали. Февронія підтримувала та втішала Петра. Проте, скоро Муром настиг гнів Божий, і народ зажадав, аби князь повернувся разом із дружиною.

Святе подружжя прославилося благочестям та милосердям. Вони померли в один день – 25 червня 1228 року – в один і той самий час. Що, безумовно, є великим щастям для людей, які кохають одне одного. Перед смертю обоє прийняли чернецький постриг, Петро – під іменем Давид, Февронія – під іменем Єфросинія. Їхні тіла було покладено в одній труні.

Чудеса, що йшли від труни, дозволили зарахувати благовірного князя і княгиню до лику святих.

З тих пір день пам'яті святих благовірних князя Петра і княгині Февронії вважається святом покровителів всіх бере шлюб, але не тільки: молоді люди цього дня просять Бога про нелицемірну любов, а старші люди, – про сімейну згоду.
Закладки: 


Ви повинні увійти, щоб відправляти коментарі на цьому сайті, або увійдіть, або - якщо ви ще не зареєстровані - натисніть тут, щоб зареєструватись
No connect
Портал Українців Одещини
Увага! При копіюванні матеріалів, посилання на Портал обов`язкове.
Адміністрація порталу може не розділяти думку авторів і не несе відповідальності за авторські матеріали.