для друку  створити pdf-документ з цієї новини 
«Просвіта» просить захисту від проросійських сил
26.09.08
Всеукраїнське Товариство «Просвіта» ім. Тараса Шевченка виступило з офіційними коментарями щодо випадку 22 вересня під будинком Товариства мітингу "гражданского движения «Форпост»" та громадської організації «Родина».

За інформации Товариства, 22 вересня об 11.00 добре організований натовп молодиків, вигукуючи антиукраїнські гасла, підійшли до будинку Товариства «Просвіта» по вулиці Пушкінській.

«Прямо на тротуарі вони почали палити прапори і портрети, на паркані було повішене опудало, після цього нападники з пейнтбольної зброї обстріляли рожевою фарбою вікна, а також пошкодили великий банер «Просвіта». Дії екстремістів завадили плановій роботі виставки «Рушник», яка на даний момент проходить у поміщенні Товариства, репетиціям хорових колективів», повідомляється в заяві.

Також за інформацією Всеукраїнського Товариства «Просвіта», організатори мітингу не повідомили в органи державної влади та в міліцію про проведення акції.

«Це уже не перший випадок, коли «Просвіта» стає мішенню для організаторів українофобських шабашів. Причиною цьому є те, що наше Товариство займає послідовну позицію стосовно захисту української мови, культури й історичної правди. Це викликає ненависть всіх сил шовінізму, котрі ведуть у підконтрольних ЗМІ ціліспрямовану кампанію з дискредитації та знищення одного з останніх клітин організованого українства в Одеському регіоні», підкреслюється у заяві.

Одеське обласне об'єднання Товариства «Просвіта» ім. Т.Шевченка звертається до Президента України, Председателю Верховної Ради України, Прем'єр-міністру України, голові Одеської облдержадміністрації з вимогою провести розслідування подій в Одесі та притягнути до відповідальності всіх, хто допустив протиправні дії.
Закладки: 


Ви повинні увійти, щоб відправляти коментарі на цьому сайті, або увійдіть, або - якщо ви ще не зареєстровані - натисніть тут, щоб зареєструватись
No connect
Портал Українців Одещини
Увага! При копіюванні матеріалів, посилання на Портал обов`язкове.
Адміністрація порталу може не розділяти думку авторів і не несе відповідальності за авторські матеріали.