Вже скільки говориться про ліквідацію символів тоталітаризму, але й досіще бовваніють у наших містах і селах пам'ятники комуністичним ідолам, мозолять очі імена тих вождів та вождиків у назвах площ, вулиць, установ, парків тощо. Хоча місце їм - на смітнику історії.
Взяти, наприклад, на районний центр - Ширяєве. Не раз заходила мова про перейменування центральної вулиці Лєніна - найдовшої в селищі. На ній розміщені найголовніші інституції району: райдержадміністрація, райрада, профспілка аграріїв, прокуратура, центр зайнятості, центральна лікарня... роками з дня у день держслужбовці, правоохоронці тощо, котрі начебто вірно служать Українській державі, не лише миряться з цим неподобством, але й ревно захищають. А президентські укази кладуть під сукно.
Поруч трохи, правда, коротша вулиця Калініна - ще одного комуністичного божка. Впритул до райдержадміністрації та райради прилягає Центральний парк культури та відпочинку. Посеред нього - найбільший пам'ятник тому ж таки Лєніну. І це ще не все! Неподалік, біля Будинку дитячої творчості, спортшколи, управління Пенсійного фонду на вже згаданій вулиці Калініна - ще один пам'ятник кривавому вождеві.
Подібне бачимо не лише в райцентрі, а й у всьому районі. І це при тому, що за 17 років незалежності тут не спромоглися навіть на погруддя Тарасові Шевченку, не кажучи вже про інших визначних українських державних і культурних діячів.
Та ось а розгляд сесії Ширяївської селищної ради, серед інших важливих питань, винесли й це. Збиралися якраз напередодні 17-й річниці незалежності. Спекотно було на дворі, та не менш гарячими виявились й дебати - нажаль. Місцева українська громадськість сподівалася: нарешті відбудуться давноочікувані зміни у цій справі, себто у топоміці Ширяєвого. Та марно сподівалися. У переважної більшості ширяївських депутатів за 17 років так і не зійшла полуда з очей. Посудіть самі: обранці зійшлися на тому, що пам'ятники Лєніну не те що демонтувати не можна - їх треба дбайливо відремонтувати, пофарбувати і постійно за ними доглядати. Ніякого прогресу і в перейменуванні вулиць. Аргументація стара як світ: перейменування обійдеться у немалу копієчку. А крім того, у цій справі не можна, мовляв поспішати, можливо, що й референдум можна провести (наче референдум не потребує коштів!), з людьми порадитись...
Уявляю собі таку картину: молодий педагог розповідає учням про подвиг героїв Крут, про те, що саме Лєнін послав муровйовські банди придушувати щойно народжену Українську державу. Як сприйматимуться такі уроки, що зрозуміють школярі, котрі вже народилися і живуть у незалежній державі? Адже зовсім поруч - той самий Лєнін он на якій висоті та в пошані!
Сьогодні: День працівників санітарно-епідеміологічної служби, День художника
Найближчим часом: Через 2 дні: День українського козацтва
Через 7 днів: День працівників харчової промисловості
Через 8 днів: Всеукраїнський день боротьби з захворюванням на рак молочної залози
Через 14 днів: День автомобіліста і дорожника
Голосування
Який статус повинна мати Російська мова в Україні?
Статус регіональної
Голоси: 21 | 8.94%
Статус Державної
Голоси: 89 | 37.87%
Ніякого статусу
Голоси: 125 | 53.19%
Голосують тільки зареєстровані користувачі
Голоси: 235
Ласкаво просимо
Он-лайн
Гостей: 2
Користувачів:
На цій сторінці: Користувачів: 13960
Новачок: Microclimat Service
Портал Українців Одещини Увага! При копіюванні матеріалів, посилання на Портал обов`язкове. Адміністрація порталу може не розділяти думку авторів і не несе відповідальності за авторські матеріали.