для друку  створити pdf-документ з цієї новини 
МИ ДЛЯ НИХ ЧУЖІ, ЯК МАРСІЯНИ...
15.10.08
Одещина, Ізмаїл, Измаил, Измаильский район, Ізмаїльський район, Одеська область, Укаїнська ОдещинаВибори, вибори...

З цим словом у нас асоціюється гостра боротьба. Так було і понад півстоліття тому, тільки тоді боротьба була куди гострішою, ніж сьогодні. Мені згадується день виборів до Верховної Ради СРСР 10 лютого 1946 року, місто Ізмаїл. Вранці на стінах багатьох будівель можна було побачити зроблені синькою, ультрамарином написи: "Ні одного голосу за катів народу!", "Смерть московським загарбникам!", "Нехай живе самостійна Україна!"
На обличчях промосковських партизанів, їхнього командира - генерал-майора (він же секретар обкому партії) можна було прочитати не лише переляк, а й подив, бо одна справа, коли подібні написи з'являлися в Станіславові, Луцьку, Тернополі, Львові, а зовсім інша справа - Ізмаїл... Даремно написала обласна газетка "Придунайська правда", що вибори відбулися на високому патріотичному рівні, що за кандидатів блоку комуністів і безпартійних проголосувало 98,1 відсотка виборців... Отой ультрамарин перекреслював офіційну брехню. Відразу після виборів у Ізмаїл увійшла воєнна Дунайська флотилія, а одеський воєнний округ "подарував" місту декотрі піхотні частини разом з бронетанковим супроводом, після чого ізмаїльці відчули себе "особливо комфортно": багатьох з них терміново переселили з їхніх осель в "телячі" вагони та й повезли у сибірські концтабори, бо треба ж було звільнити житлову площу для доблесних червоних партизанів та інших московських загарбників. Позбавлені таким чином опори серед місцевого населення, упівські повстанці виїхали в Карпати, та це не заспокоїло нових господарів, і вони ще довго (протягом майже трьох років) влаштовували нічну стрілянину, очевидно, намагаючись залякати усіх своїх ворогів.

Як же сьогодні живуть в Ізмаїлі нащадки тих червоних партизанів, які півстоліття тому відвоювали в аборигенів їхню успадковану у батьків та дідів землю?

Вже за самостійної України вони перейменували центральну вулицю міста Красиву на вулицю Героїв Сталінграда. На площі перед будинком, де працює "українська" влада, стоїть бронзовий Лєнін. У друкарні друкується газета "Комуніст". Нащадки червоних партизанів вдають, що вони й не чули про те, що прийшов інший час.

Те ж саме вони роблять в інших місцях. Візьмемо для прикладу Кишинів, Посольство України. Під час недавніх виборів я як українець зайшов сюди, щоб проголосувати. Привітався: "Слава Україні!". Чиновниці у відповідь і не муркнули, до того ж розмовляли російською мовою. Проголосувавши, я сказав: "Героям Слава!" На мене знову подивилися, як на марсіянина.

Ту ж саму російську зневагу до України, до мови української я спостерігав і в Придністров'ї, хоч там українців - 65 відсотків, а росіян всього два...

Чому ж так? Шукаючи відповіді на це запитання, я згадав, як перший Президент незалежної України хвалився тим, що він дав громадянство України всім росіянам, які проживали тоді в Україні. Чомусь цього не зробили в Естонії, Литві та Латвії, бо там розуміють, що росіяни в масі своїй звикли поважати тільки своє, російське.

Будемо ж сподіватися, що до влади в Україні нарешті прийдуть національно свідомі люди, а не ті, хто звик служити єдиноросам.

Ярослав ВАСИЛЕНКО

"Нація І Держава"
Закладки: 


Ви повинні увійти, щоб відправляти коментарі на цьому сайті, або увійдіть, або - якщо ви ще не зареєстровані - натисніть тут, щоб зареєструватись
No connect
Портал Українців Одещини
Увага! При копіюванні матеріалів, посилання на Портал обов`язкове.
Адміністрація порталу може не розділяти думку авторів і не несе відповідальності за авторські матеріали.