для друку  створити pdf-документ з цієї новини 
ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ (!)
17.10.08
Шановні Журналісти, Президент України, Голова Кабінету Міністрів України, Правоохоронці, представники міської та обласної влади, депутати усіх рівнів, представники громадських та політичних структур, громадяни!


Зважаючи на останні події в місті Одеса, численні спекуляції довкола українського національного руху, та заяви сумнівних політиканів, що мають на меті дискредитувати національно-патріотичний рух в Одесі, Обласна організація партії УНА вважає за доцільне розповсюдити це звернення. В ньому ми докладно розповімо про акції на честь річниці створення УПА, що пройшла в Одесі, спростуємо низку "побрехеньок" та зробимо ряд заяв.
Заявка на проведення ходи патріотичних сил міста на честь Покрова Пресвятої Богородиці, Дня Українського Козацтва та Дня Створення УПА була подана до міськради рівно за тиждень - 07.10.2008. Документ подавався не від якоїсь конкретної політичної сили - а від групи громадян. Попередній маршрут акції був таким: пам'ятник отаману Головатому - Олександрівський проспект - пл. Грецька - вул. Віце адмірала... - Дерибасівська, Пушкінська - вул. Грецька - Канатна - Саб. провулок - пам'ятник Т.Г. Шевченку. Збір учасників (близько 200-т людей) планувався о 16.00.

Проте, за день до акції Партія Регіонів подає аналогічну заявку - з аналогічним текстом та маршрутом, але вже на 1000 учасників, збір - на годину раніше нас - о 15.00... Пізніше у нас з'явилась інформація про те, що для участі в акції "протів бендеровцев" регіонали набирають молодих людей, - переважно студентів, що мешкають у гуртожитках, обіцяючи рекрутам по 50 гривень.

На нашу думку це - явна провокація. Ми здивовані, діями такої серйозної та поважної політичної сили, як Партія Регіонів, представники якої, в даному разі вдається до банальних провокацій, зіштовхуючи лобами ні в чому не повинних молодих людей. Крім того, за нашими джерелами, бойовики одного з охоронних агенств, люди близькі до лідера партії "Родіна", олігарха Ігоря Маркова приведені в "бойову готовність" і готуються влаштувати кровопролиття. Напередодні акції, з відповідною заявою ми звернулись до одеських ЗМІ, та правоохоронців.

Зважаючи на небажання подальшого загострення ситуації, численні поради міських чиновників та правоохоронців, організатори акції на честь УПА, все ж пішли на поступки регіоналам, погодившись змінити точку збору та маршрут ходи. За новим планом, ми зібрались біля пам'ятника Шевченку, а остаточний маршрут планували узгодити перед самим початком акції.

О 16.30 правоохоронці повідомили, що від пам'ятника Головатову виступило кілька колон наших опонентів, одна з яких (регіонали) чомусь попрямувала до пам'ятника російській цариці Катерині 2-й. Інша ж - просувається до нас. Міліціянти рекомендували нам "пошвидше проводити свій мітинг", та відмовитись від проведення ходи взагалі. Проте, після короткої наради, ми, спільно з міліціянтами, все ж вирішили йти - до Привокзальної площі. Підійшовши до театру Музкомедії правоохоронці зупинили нас, і наполегливо, в черговий раз порекомендували не продовжувати ходу, так як з Канатної, нам напереріз, рухалась агресивно налаштована група комуністів, представників "Родіни" та парочка ряджених російських козачків. Погодившись з міліціянтами, та, в черговий раз пішовши на поступки опонентам ми дали учасникам нашої ходи "відбій", попрохали їх зняти з себе символіку, згорнути прапори та розійтись.

Вищенаведені факти легко довести, навіть у суді, так як усе було зафільмовано журналістами одеських телеканалів та передано в ефір. Після передчасного згортання акції представники УНА, та значна частина представників інших організацій, що брали участь у ході, розійшлись по домівках. Комуністи та "родінці" ж, при цьому намагались прорвати міліцейські кордони, та спровокувати до бійки частину учасників ходи на честь річниці УПА, що, наразі, не встигали покинути площу перед театром музкомедії. Лише завдяки старанням правоохоронців, проведеній ними оперативній роботі, конфліктуючі сторони вдалось розділити та розсіяти.

Виходячи з вищесказаного, УНА офіційно заявляє - провокаторами можливого кровопролиття, що, на щастя, не сталось, були саме представники "Родіни" та комуністи. Підтверженням цьому, є кадри відповідних телесюжетів. Зокрема, сюжет в одному з випусків новин телеканалу "КРУГ", та, як це не парадоксально, слова самого ............, товариша Царькова, котрі наводить сайт "Місто". Цитуємо слова Царькова наведені сайтом "Репортер" http://www.reporter.com.ua/news/35055/:

" «Очень жаль, что воины УПА не явились на антифашистский митинг. Мы пришли, искали, где тут эта бэндеровская сила, очень разочарованы, что они не пришли. Очевидно, что акции УПА поддерживаются Президентом», - заявил первый секретарь одесского отделения Коммунистической партии Украины Евгений Царьков... " –

Іще:

http://www.reporter.com.ua/news/35060/

"Представители Коммунистической партии Украины потратили весь день на поиск представителей УНА и места проведения их митинга в Одессе. "
Об этом «Репортеру» сообщил первый секретарь одесского отделения Коммунистической партии Украины Евгений Царьков. По его словам, КПУ намеревалась не дать возможность УНА агитировать одесситов и пропагандировать национализм и фашизм. Около 16 часов представители нескольких политических сил города ждали националистов у памятника Атаману Головатому, но те так и не явились. После чего представители КПУ и Блока Натальи Витренко отправились к памятнику Тарасу Шевченко. По словам представителей партий, они надеялись там встретить активистов УНА. Однако, когда они прибыли к памятнику Тарасу Шевченко, представители УНА уже ушли, перед этим торжественно возложив цветы к пам’ятнику.... "

І, насамкінець:

http://misto.odessa.ua/index.php?u=novosti/odessa/nom,13676,14.10.2008


"...Конкретного маршрута данного шествия узнать не удалось, так как организаторы скрывают маршрут следования, дабы избежать возможных стычек, а сопровождающие их милиционеры отказываются комментировать. Как сообщил первый секретарь Одесского областного комитета КПУ Евгений Царьков, КПУ вместе с партией «Родина» следовали за сторонниками. По его словам, им удалось некоторую часть разогнать....".


І дійсно, Царьков правий, в тому що його люди рухались нам напереріз, намагались прорвати кордони міліції, вигукували агресивні гасла та обзивали нас фашистами. Втім, Царьков у наведеній цитаті збрехав, зокрема про те, що його "червоні кхмери" ніби-то нас розігнали... Кишка тонка...

Ми заявляємо - на основі вищенаведених фактів Царькову вже можна інкримінувати кримінінальні статті за розпалювання ворожих настроїв у суспільстві, підбурбвання до сутичок, закликів до політичної нетерпимості, тощо. І закликаємо правоохоронців це зробити.

Пізніше Царьков заявляє про те, що буцім-то "представники УНА", не багато-не мало - напали на його офіс та вчинили там погром:
Цитата з сайту „Репортер” http://www.reporter.com.ua/news/35061/ :

"Сторонники партии УНА разгромили офис одесского отделения Коммунистической партии Украины (КПУ). Об этом «Репортеру» сообщил первый секретарь одесского отделения Коммунистической партии Украины Евгений Царьков. По его словам, 20-30 сторонников УНА ворвались в офис КПУ и устроили потасовку, а также пытались разбить вывеску КПУ...."

Ми заявляємо - це цілковита маячня. Представники та керівництво обласного осередку УНА нічого не знають про те, з ким, і за яких обставин побились під своїм офісом на вул. Пастера комуністи. Втім, не знаємо ми про те, чи була "розрекламована" бійка узагалі. А якщо і була - виходячи з попередніх заяв пана Царькова - не важко здогадатись, хто був її ініціатором. Крім того, постає іронічне запитання - як Царьков визначив, що "міфічні потвори", котрі буцім-то розгромили його офіс - були представниками УНА? Мабуть перед "погромом" вони продемонстрували нео-більшовикам свої партквитки..? Або може - одеські унсовці мають якісь особливі прикмети - приміром чортячі роги, хвости і копита, з написом "УНА-УНСО made in Lviv"?

Повертаючись до партії "Родіна", зазначимо: вони, намагаючись дискридитувати будь-які прояви національного, культурного, духовного відродження українства в Одесі (згадаємо обстріл офісу "просвіти"), на відміну від комуністів, працюють одразу двома флангами: силовим (вищезгадані марківські боєвики), та "інтелектуальним" ("ручний" телеканал АТВ, журналістів якого хазяї тримають на, аж надто, короткому повідку).

Нагадаємо: АТВ вже неодноразово "ловили на гарячому" - відвертій брехні, провокаціях, перекручуванні та підтасовці фактажу, викривлених тлумаченнях, інших "не зовсім гарних" речах. Досить згадати квіснюківських "нациків, шмациків, та припоциків", скандал з іноземним продюсером, котрого горе-журналісти обізвали "педерастом", та проблеми у АТВшників з одеським інформагенством "Контекст-причорномор'я".

"Відмітились" атвшники і на Покрову. Так, 14-го жовтня АТВ розродився черговою "телесенсацією", що мала на меті (як гадали працівники каналу) "ізобличіть проіскі проклятих бендеровцев, прієхавшіх в Одессу со Львова праздновать годовщіну УПА". Ця сенсація була не чим іншим - як черговою АТВ-шною "липою". В сюжеті журналістки Олесі Клінцової йшлося про "сенсаційну" новину - вночі якісь вандали розписали кілька стін, парканів та пам'ятників, начебто, націоналістичними гаслами, на кшталт "Слава ОУН-УПА", "Геть москалів", тощо. Втім, АТВшники, знов виставили себе на посміховисько, як і тих, хто вчинив цю провокацію, спрямовану проти національно-патріотичник кіл Одещини. Так, теле-проФФесіонали з АТВ продемонстрували напис, та намальовану поряд з ним свастику на одному з одеських парканів. Увага! На паркані було написано, цитую зі збереженням правопису оригіналу: "Бій жидів і москалів". Мабуть, провокатори мали на увазі заклик до фізичної розправи над євреями та росіянами, проте, на жаль, борцям "с насільственной украінізациєй" для вдалої провокації не вистачило єдиного - знання української мови. Адже грамотні люди знають - клична форма слова "бити" пишеться - як "БИЙ", а не "БІЙ".

для прикладу:

бити - бий!
ходити - ходи!
говорити - говори!
бігти - біжи!
співати - співай!
лізти - лізь..... тощо.

Тож, не важко здогадатись, що і замовник "сенсаційного" сюжету про ксенофобські написи, і той, хто задумував чи виконував ці гидкі малюнки - швидше за все, працюють в сусідніх кабінетах.

Як бачимо, борці з "етой проклятой тєлячей мовой, і заодно бендеровщіной" в черговий раз посадили себе в калюжу. Для подальших (і головне вдалих) провокацій - учітє матчасть!

Чесно кажучи, коментувати бридоту, що ллє щодня з телеекранів скандальний телеканал - гидко. Проте, активісти УНА в черговий раз заявляють: МИ НЕ ФАШИСТИ!!! А ЛИШЕ ПАТРІОТИ СВОЇ ДЕРЖАВИ. Ми любимо свій народ і поважаємо усі інші. МИ не малюєио свастик, не закликаємо до розправи над представниками іншими етносів, і не захоплюємось ідеями Адольфа Шикльгрубера.

Ми рішуче засуджуємо будь-які прояви силового протистояння, і по можливості, до останнього, намагаємось уникати бою. Проте, любі воріженьки, дуже вас просимо: не провокуйте нас!

Слава Нації!
Смерть ворогам!
Закладки: 


Ви повинні увійти, щоб відправляти коментарі на цьому сайті, або увійдіть, або - якщо ви ще не зареєстровані - натисніть тут, щоб зареєструватись
No connect
Портал Українців Одещини
Увага! При копіюванні матеріалів, посилання на Портал обов`язкове.
Адміністрація порталу може не розділяти думку авторів і не несе відповідальності за авторські матеріали.