для друку  створити pdf-документ з цієї новини 
Сьогодні – День пам’яті жертв Комуністичного терору
05.09.07
Комуністичні репресії – «це був злочин проти людства»

Сьогодні Україна згадує загиблих і намагається дізнатися всю правду про власну трагічну історію ХХ століття. Служба безпеки України реалізує програму, у рамках якої збирається оприлюднити матеріали з архівів НКВД-КҐБ, що стосуються репресій комуністичної доби. Чи можна буде ставити питання про компенсацію родинам загиблих після оприлюднення цих документів? Директор Інституту національної пам’яті Ігор Юхновський сумнівається у цьому: «Якщо я, як голова Інституту національної пам’яті, зараз говорив би про компенсацію, це було б несерйозно, бо я – офіційна особа».

А виконувач обов’язків Голови служби безпеки України Валентин Наливайченко налаштований рішучіше: «Це був злочин проти людства. Згідно з нашим законодавством, ті родини, що постраждали, таке право [на компенсацію] мають. Єдине що – доказова база... І прецедентів таких ще не було. Але найголовніше – це відкрити правдиві документи, правдиві фотокартки, а вже правда – вона переможе завжди».

Один з кроків до перемоги правди – пам’ять про невинно загиблих.
Закладки: 


Ви повинні увійти, щоб відправляти коментарі на цьому сайті, або увійдіть, або - якщо ви ще не зареєстровані - натисніть тут, щоб зареєструватись
No connect
Портал Українців Одещини
Увага! При копіюванні матеріалів, посилання на Портал обов`язкове.
Адміністрація порталу може не розділяти думку авторів і не несе відповідальності за авторські матеріали.