для друку  створити pdf-документ з цієї новини 
Митрополит московської церкви в Україні зневажив пам'ять жертв Голодомору
12.01.09
У грудні ц. р. на сайті RUSI була подана вістка, як митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій (Березовський), член Священного Синоду УПЦ (МП), бачить причину Голодомору. Думки свої він виклав, звичайно, по російському, і вони зводяться до такого:

"Голодомор - це було напоумлення, упокорення ("вразумление, усмирение") Господом нашої гордині, яка повстала проти себе самої, проти існування людини. Є такий, дещо вульгарний, український вислів -"катюзі по заслузі". Ми отримали те, що заслужили… Ми знаємо, що сталось з нашим суспільством після революції 1917 року; це було повстання людей проти Бога. Як руйнували храми, нищили ікони, оскверняли православні святині. А Бог не карає буком, Бог іншим способом поучає ("вразумляєт") людину… Ми сьогодні і завжди молимось за тих людей, які в житті робили помилки… Одначе цих людей не можна підносити до рангу праведників…"
Чи хтось міг би висловитись більш жорстоко, більш цинічно про жертви Голодомору, як висловився Онуфрій Березовський? За якою логікою він може звинувачувати жертви у тих злочинах, які проти них здійснювались, і при тому нічого не згадуючи про реальних винуватців?!

У коментарі до заяви Онуфрія Березовського учитель з Чернівців, Євген Мазуренко, запитує митрополита:

"За що саме Бог хотів напоумити мільйони загиблих, включаючи сотні тисяч дітей, немовлят? Якщо в село приходять комуністи і забирають все зерно дочиста, залишаючи в селі всіх помирати з голоду, - то це зовсім не злочин комуністів, це, виявляється, напоумлення Боже жителям села. Але за що? Та за те, що ті ж комуністи раніше в цьому селі прийшли і церкву висадили!" За хворою уявою Онуфрія Березовського, Бог карає не тих, що підривали храми, а тих, у кого ще зберігалася віра.

Думка Онуфрія Березовського різко контрастує зі "Зверненням" Священного Синоду УПЦ з нагоди скорботної дати - 75-ї річниці Голодомору, в якому, між іншим, сказано:

"…На щедрому українському чорноземі вмирали в страшних муках мільйони людей. Цей геноцид був намаганням вбити саму душу народу… Церква суворо засуджує чинники, які призвели до цієї трагедії. Виправдання їм немає… Українська Православна Церква молиться за упокоєння в оселях праведних тих, хто прийняв мученицьку кончину під час Голодомору і оголошує їм вічну пам'ять…"

Онуфрій Березовський богохулить. Він не осуджує реальних злочинців геноциду, а приписує це Божому "поученню людини". Він не розуміє, що не від Бога походить зло, а від диявола та його прислужників березовських. Він зневажає пам'ять мільйонів невинних жертв Голодомору. Він не поділяє позиції Священного Синоду УПЦ. Все це позбавляє його морального права бути ієрархом православної чи якої-небудь іншої церкви.

Предстоятель Української Православної Церкви, Митрополит Володимир та Синод Церкви повинні негайно усунути Онуфрія Березовського зі становища правлячого ієрарха Чернівецько-Буковинської єпархії і послати його в монастир на спочинок. Можливо, добрі монахи вимолять у Господа Бога прощення гріхів Онуфрія за його богохульство та за зневаження пам'яти невинних жертв Голодомору, ім'я і число яких знає лише Господь.

Звертаємось до всіх людей, яким почуття власної гідности не дозволить, щоб такі онуфрії зневажали пам'ять жертв Голодомору, писати листи в цій справі до Предстоятеля Української Православної Церкви, Митрополита Володимира. До цієї акції повинні долучитися також наші громадські та релігійні організації, наші парафії та Церкви. Якщо надійдуть сотні листів від вірних УПЦеркви в Україні, а також з діаспори на адресу Митрополита Володимира, то наша акція, може, матиме успіх. Листи просимо висилати на адресу: Митрополит Київський і всієї України ВОЛОДИМИР; Україна, 01015; м. Київ, вул. Івана Мазепи, 25, корп. 70. Тел. (044) 255-12-13; факс: (044) 254-53-01.

Михайло ГЕРЕЦЬ,
колишній голова Комітету
з навчання про Голод в Україні
в 1933 році у школах штату Нью-Йорк
Закладки: 


Ви повинні увійти, щоб відправляти коментарі на цьому сайті, або увійдіть, або - якщо ви ще не зареєстровані - натисніть тут, щоб зареєструватись
No connect
Портал Українців Одещини
Увага! При копіюванні матеріалів, посилання на Портал обов`язкове.
Адміністрація порталу може не розділяти думку авторів і не несе відповідальності за авторські матеріали.