для друку  створити pdf-документ з цієї новини 
Зі Святом Трійці і Зеленими святами.
07.06.09
Згідно з Євангелієм в день, коли з небес на Ісусових апостолів зійшли вогненні язики Духу, апостоли заговорили різними мовами, щоб надалі здійснювати покликання йти до народів і проповідувати вчення Христове. Сходження Святого Духу обіцяв апостолам Христос у день Свого вознесіння. Обіцянка сповнилася через десять днів, на 50-й день після Воскресіння. Тому свято ще зветься П'ятидесятницею. Українці називають його також Зеленими святами, бо здавна в час зміни весни на літо замаюють оселі зеленню-клечанням, посипають долівку травою й татар-зіллям. Таким чином вшановують невмирущість життя і невичерпність його джерела.

У християнській символіці зелена барва так само символізує життя. Зеленими гілками і квітами на Трійцю прикрашають храми й церковні подвір'я, а священики освячують оберемки зелені, які люди приносять до церкви.

Цікаво, що образ Трійці українці шанують ще з дохристиянських часів. Різдвяний трисвічник, що зветься "трійця", колядки про створення світу, гаївки-веснянки, троїстий знак на писанках свідчать про духовні знання наших предків, які на сьогодні майже втрачені. І, можливо, найцікавішим відгомоном стародавніх вірувань стали громадські звичаї взаємодопомоги, які трималися в українському суспільстві аж до середини ХХ століття. Найвідомішим із таких звичаїв є толока. Коли всією громадою село допомагало побудуватися чи засіяти поле. Як це пов'язане з ушануванням Трійці? Бог-Трійця – Бог Отець, Бог Син і Бог Дух Святий у своєму взаємодоповненні навчають нас практикувати духовне знання у суспільстві, серед співгромадян. Суспільство стає правдиве тільки тоді, коли відкривається на внутрішність кожної індивідуальної особи, коли служить окремим особам, щоб вони змогли розвиватися до своєї повноти.
На Зелені свята в українців є звичай упорядковувати могили героїв, які загинули, обороняючи свою громаду і народ. Особливо цього дня вшановують невідомих і невизнаних, похованих у братських могилах – січових стрільців, вояків Української Повстанської та невідомих бійців Червоної армій, що загинули, визволяючи рідну землю від загарбників...

-------------------------------------------------

На Трійцю,чи Зелені Свята

в теплі купається земля.

Прибралась рясно наша хата

в зелене липове гілля.

***

В День Трійці у часи преславні,

в землі святій у давнії літа

із неба Дух святий неждано

зійшов на учнів Господа Христа.

***

Збулось Христа священне Слово,

приніс Він втіху для людей.

Пізнали учні різні мови

у той благословенний день.

***

Той, хто прийняв Святого Духа,

святим дитям Господнім став.

І до Ісуса, як до друга,

молюсь, щоб світлу долю дав.

Автор – Юлія

-------------------------------------------------

У зелені свята – празник Трійці Святої

Татар-зілля, чебрець і любисток в хатах

У церквах молитви, хори псалми співають

Ладан,свічок вогні,радість й щастя в очах.

Славим Духа Святого,свято зелені, квітів

Нероздільної Трійці,Спаса Бога-Христа

Гілка липи пахуча нам кімнату вкрашає

Образи у квітках, мило й тихо в хатах.

У Зелені Свята люди Духа вітають

Що спустивсь із небес від самого Христа.

Автор-Михайло Севрук

-------------------------------------------------


Число 3 – це число Бога, число досконалості. Воно досить часто зустрічається в природі. Існують в ній три світи: тваринний, рослинний і світ мінералів, три стани води: твердий, рідкий і газоподібний; є три часи: минулий, теперішній і майбутній.

З коріння виростає стовбур дерева, а потім і плід. Людська родина складається з батька, матері і дитини. Пропустивши сонячний промінь через призму отримаємо три кольори: синій, жовтий і червоний. Під час хрещення Ісуса Христа явилися усі три особи: Бог-Отець через голос з неба, Бог-Син через хрещення, і Бог-Дух Святий у вигляді голуба.

Просте зображення ― схрещені дві риски: одна пряма, друга півколом зігнута

(з двох виходить трійця).

А найпоширенішим в Україні знаком трійці є, звичайно, тризуб – головний елемент Малого державного герба України і знак княжої влади і держави Володимира Великого.

Закладки: 


Ви повинні увійти, щоб відправляти коментарі на цьому сайті, або увійдіть, або - якщо ви ще не зареєстровані - натисніть тут, щоб зареєструватись
No connect
Портал Українців Одещини
Увага! При копіюванні матеріалів, посилання на Портал обов`язкове.
Адміністрація порталу може не розділяти думку авторів і не несе відповідальності за авторські матеріали.