Згідно з Євангелієм в день, коли з небес на Ісусових апостолів зійшли вогненні язики Духу, апостоли заговорили різними мовами, щоб надалі здійснювати покликання йти до народів і проповідувати вчення Христове. Сходження Святого Духу обіцяв апостолам Христос у день Свого вознесіння. Обіцянка сповнилася через десять днів, на 50-й день після Воскресіння. Тому свято ще зветься П'ятидесятницею. Українці називають його також Зеленими святами, бо здавна в час зміни весни на літо замаюють оселі зеленню-клечанням, посипають долівку травою й татар-зіллям. Таким чином вшановують невмирущість життя і невичерпність його джерела.
У християнській символіці зелена барва так само символізує життя. Зеленими гілками і квітами на Трійцю прикрашають храми й церковні подвір'я, а священики освячують оберемки зелені, які люди приносять до церкви.
Цікаво, що образ Трійці українці шанують ще з дохристиянських часів. Різдвяний трисвічник, що зветься "трійця", колядки про створення світу, гаївки-веснянки, троїстий знак на писанках свідчать про духовні знання наших предків, які на сьогодні майже втрачені. І, можливо, найцікавішим відгомоном стародавніх вірувань стали громадські звичаї взаємодопомоги, які трималися в українському суспільстві аж до середини ХХ століття. Найвідомішим із таких звичаїв є толока. Коли всією громадою село допомагало побудуватися чи засіяти поле. Як це пов'язане з ушануванням Трійці? Бог-Трійця – Бог Отець, Бог Син і Бог Дух Святий у своєму взаємодоповненні навчають нас практикувати духовне знання у суспільстві, серед співгромадян. Суспільство стає правдиве тільки тоді, коли відкривається на внутрішність кожної індивідуальної особи, коли служить окремим особам, щоб вони змогли розвиватися до своєї повноти.
На Зелені свята в українців є звичай упорядковувати могили героїв, які загинули, обороняючи свою громаду і народ. Особливо цього дня вшановують невідомих і невизнаних, похованих у братських могилах – січових стрільців, вояків Української Повстанської та невідомих бійців Червоної армій, що загинули, визволяючи рідну землю від загарбників...
-------------------------------------------------
На Трійцю,чи Зелені Свята
в теплі купається земля.
Прибралась рясно наша хата
в зелене липове гілля.
***
В День Трійці у часи преславні,
в землі святій у давнії літа
із неба Дух святий неждано
зійшов на учнів Господа Христа.
***
Збулось Христа священне Слово,
приніс Він втіху для людей.
Пізнали учні різні мови
у той благословенний день.
***
Той, хто прийняв Святого Духа,
святим дитям Господнім став.
І до Ісуса, як до друга,
молюсь, щоб світлу долю дав.
Автор – Юлія
-------------------------------------------------
У зелені свята – празник Трійці Святої
Татар-зілля, чебрець і любисток в хатах
У церквах молитви, хори псалми співають
Ладан,свічок вогні,радість й щастя в очах.
Славим Духа Святого,свято зелені, квітів
Нероздільної Трійці,Спаса Бога-Христа
Гілка липи пахуча нам кімнату вкрашає
Образи у квітках, мило й тихо в хатах.
У Зелені Свята люди Духа вітають
Що спустивсь із небес від самого Христа.
Автор-Михайло Севрук
-------------------------------------------------
Число 3 – це число Бога, число досконалості. Воно досить часто зустрічається в природі. Існують в ній три світи: тваринний, рослинний і світ мінералів, три стани води: твердий, рідкий і газоподібний; є три часи: минулий, теперішній і майбутній.
З коріння виростає стовбур дерева, а потім і плід. Людська родина складається з батька, матері і дитини. Пропустивши сонячний промінь через призму отримаємо три кольори: синій, жовтий і червоний. Під час хрещення Ісуса Христа явилися усі три особи: Бог-Отець через голос з неба, Бог-Син через хрещення, і Бог-Дух Святий у вигляді голуба.
Просте зображення ― схрещені дві риски: одна пряма, друга півколом зігнута
(з двох виходить трійця).
А найпоширенішим в Україні знаком трійці є, звичайно, тризуб – головний елемент Малого державного герба України і знак княжої влади і держави Володимира Великого.
Найближчим часом: Через 5 днів: Всесвітній день водних ресурсів
Через 6 днів: Всесвітній день метеорології
Через 7 днів: Всеукраїнський день боротьби з туберкульозом
Через 8 днів: День служби безпеки України
Голосування
Який статус повинна мати Російська мова в Україні?
Статус регіональної
Голоси: 21 | 8.9%
Статус Державної
Голоси: 89 | 37.71%
Ніякого статусу
Голоси: 126 | 53.39%
Голосують тільки зареєстровані користувачі
Голоси: 236
Ласкаво просимо
Он-лайн
Гостей: 2
Користувачів:
На цій сторінці: Користувачів: 14214
Новачок: shebecrife
Портал Українців Одещини Увага! При копіюванні матеріалів, посилання на Портал обов`язкове. Адміністрація порталу може не розділяти думку авторів і не несе відповідальності за авторські матеріали.