для друку  створити pdf-документ з цієї новини 
«Козацькі звитяги 2009» у Пирогово з 3 по 4 жовтня!
01.10.09
Б’ємо у литаври, священний символ Запорізької Січі, і збираємо усіх українців козацького роду на «Козацькі звитяги 2009» у Пирогово з 3 по 4 жовтня!

Приходьте з родиною погуляти,
Звичаю козацького набрати,
Слави, лицарства дістати,
За віру християнську одностайно стати!Саме тут оживуть давні українські традиції, залунають народні та сучасні українські пісні, задзвенять в повітрі козацькі шаблі - і зійдуться козаки в герці Бойового Гопака. І як відчувають гордість бразильці за копоейру, корейці – за тейквондо, а японці – за карате, защемить серце у кожного українця і душа радітиме, бо на очах відроджуватиметься слава наших предків, воїнів війська Запорізького.
І коні воронні, вірні товариші, заб’ють копитами в землю – демонструватимуть справжні чудеса козаки з кінно акробатичного театру. За полем широким, біля української хати, як багато століть тому, краятиме серце бандура – інструмент, який немає у світовій музичній культурі аналогів.

Закрутиться гончарне коло під ногами майстра і у руках народиться із глини посуд, з якого їли, який дивовижно розписували ще трипільці за тисячі років до Різдва Христового. Саме час разом з дітьми навчитися із глини коників ліпити, плести кошики, вишити на згадку український орнамент, що стане оберегом для дому, і власноруч виготовити для малечі найкорисніші у світі іграшки – зроблені маминими руками.

Завітає на «Козацькі звитяги» і відомий байкар, щоб переповісти дітлахам казку про Солом’яного бичка і разом з маленькими слухачами зробити справжнього (в натуральний розмір!) героя української казки.

А про конкурси і козацькі розваги для дорослих годі й говорити! На майданчиках у справжньому старовинному українському селі мірятимуться силою всі, кому заманеться позмагатися у підніманні мішків, перетягуванні канату, киданні довбні, боях на бревні. Переможцям-лицарям - і слава, і шана, і гарні подарунки!

І дорослі і діти з задоволенням пограють в захоплюючий сучасний вид спорту, що має древнє коріння - Корабельний більярд. І тут уже не силою, але вправністю та розумом перемагати доведеться! Хто ще не вміє - не біда, на святі і навчитися, і позмагатися можна буде.

Будуть серед гостей і козаки-характерники. Це ті, про яких казали, що «куля не бере і котрі самого чортяку вміють окульбачити і заставити собі служити», яких ані вогонь, ані вода, ані шабля, ні звичайна куля, крім срібної, не брали. Сучасні характерники вміють лікувати, і так само, як їхні предки, розуміють таємну силу речей і явищ. Для спілкування охочих – характерницьке коло.

А який апетит нагуляється на свіжому повітрі! І долине аромат справжнього козацького кулешу, яким частуватимуть кожного гостя! І я там буду: мед, пиво питиму, і відчую себе невід’ємною частиною унікального народу з власним корінням, мовою та культурою.

Доторкнись до українських традицій та навчись розважатись по-українськи!

Програма та учасники:

На головній сцені форуму:

 • Фестиваль Бойового Гопака. Змагання серед команд дітей та дорослих з різних регіонів України.
 • Шоу-програма традиційної та сучасної української музики.

Заходи на території форуму:

 • Показові виступи, тренування та майстер-класи бойового козацького мистецтва «Бойовий Гопак» — ударна техніка, техніка кидків,володіння шаблями, булавою, палицею, списом, ціпом, косою. Спеціальний номер — «дівчина з косою»!
 • Корабельний більярд (модерн козацького відпочинку!) — змагання серед дітей та дорослих, майстер-класи від компанії  «Корабельні історії» http://www.shipstor.com/
 • Українська музика на всій території фестивалю (бандура, цимбали; дримби ти ін.)
 • Лекція засновника та Президента Міжнародної Федерації Бойового Гопака — Володимира Степановича Пилата;
 • Виставка козацької зброї;
 • Козацькі забави для всіх бажаючих (ігри «чий батько дужчий?», «боротьба на поясах», «навхрест», змагання з піднімання мішків, перетягування канату);
 • Конкурс на найкрасивіше та найкумедніше козацьке прізвище;
 • «Територія казки» — створення солом'яного бичка в натуральний розмір під казку у виконанні Сашка Лірника;
 • Ярмарок дитячої літератури;
 • Майстер-класи майстрів народних ремесел (виготовлення виробів із соломки, писанок, іграшок та прикрас, навчання вишивки,  ковальської справи, гончарства, виготовлення справжньої трипільської кераміки за старовинними технологіями)
 • Ярмарок виробів народних майстрів;
 • Фестиваль бджолярів — почастує смачним медом та справжньою медовухою!
 • Чемпіонат з поїдання вареників — участь може взяти кожен!
 • Виступ кінного акробатичного театру «Анкор»;
 • Виступи сучасних поетів та українських гумористів;
 • Характерницьке коло – майстер-класи, діагностика, реабілітація.
 • «Козацткий гарт» — майстер-клас з ходіння по склу.
 • Територія «Живе слово» — спілкування з відомим лікарем, автором унікальної методики зцілення душі та тіла, Олександром Володимировичем Філатовичем.
 • «Як козаки куліш варили» — справжнім магічним дійством варіння кулешу зробить Мирослав Шваб. Ще й почастує охочих!
Закладки: 


Ви повинні увійти, щоб відправляти коментарі на цьому сайті, або увійдіть, або - якщо ви ще не зареєстровані - натисніть тут, щоб зареєструватись
No connect
Портал Українців Одещини
Увага! При копіюванні матеріалів, посилання на Портал обов`язкове.
Адміністрація порталу може не розділяти думку авторів і не несе відповідальності за авторські матеріали.