для друку  створити pdf-документ з цієї новини 
Україна приєднається до сил реагування НАТО вже найближчим часом – полковник Ординович
28.01.10
Новини Одеси, ГуморинаВіталій Єреміца:

Брюссель – Операції НАТО та підготовка нової стратегічної концепції – такі дві теми розглядали на щойно завершеному засіданні військового комітету Північноатлантичного альянсу. В його рамках відбулося також засідання Комісії Україна – НАТО. На першій цьогорічній зустрічі із представниками України йшлося, насамперед, про участь українських військових підрозділів у силах швидкого реагування НАТО та загальне переформування Збройних Сил. Про деталі засідання комісії Україна – НАТО Радіо Свобода розповів заступник військового представника місії України при НАТО, полковник Андрій Ординович. – Головнокомандувач Збройних Сил України, генерал-полковник Іван Свида поінформував своїх колег щодо основних підходів реформування Збройних Сил, тобто їх розвитку в рамках державної програми. Також він поділився своїми міркуваннями щодо попередніх результатів так званого другого оборонного огляду, що був започаткований два роки тому і має завершитися у березні. Представник України також відповів на запитання, що виникали упродовж його презентації.

– Як саме реагували на повідомлення пана Свиди представники військових штабів НАТО?

– Представники НАТО мали широкі дискусії, щодо наданої інформації, схвалили плани Збройних Сил України і висловили вдячність за їхню активну участь у миротворчих операціях, а також силах реагування НАТО. Україна – перша з країн-партнерів альянсу, що долучається до ініціативи сил реагування. (На засіданні) також порушували питання щодо удосконалення системи управління українськими військами, систем логістики та освіти у контексті досягнення військових критеріїв членства. Говорилося також щодо участі України у 15-ій та 16-ій ротаціях сил реагування НАТО. Українській делегації також дали поради, зауваживши, що реформа Збройних Сил може бути успішною тільки за умови відповідного фінансування та матеріального забезпечення.
– Пропозиція українським військовим брати участь у силах швидкого реагування НАТО – це річ унікальна, адже мова йде про готовність упродовж короткого часу залучати підрозділи у військових операціях НАТО. Донині такі дії були тільки у компетенції сил альянсу, чи не так?

– Ми зараз перебуваємо на заключному етапі – сертифікації взводу радіохімічної безпеки, щоб бути готовими до участі (у місіях НАТО). Якщо ми її завершимо успішно, а це буде здійснене на міжнародних навчаннях із 17 квітня по 1 травня, то перебуватимемо у стані stand-by, тобто у стані готовності до реагування. За необхідності, надсилатиметься звернення до Верховної Ради, і тоді українські підрозділи будуть надіслані для надання допомоги. Сили реагування НАТО – це не лише бойові підрозділи, вони використовуються і для гуманітарних операцій, евакуації цивільного населення, надання медичної допомоги та іншого. Українські Збройні Сили вже мають підрозділи, що готові до використання у подібних діях. Йдеться про інженерні, аеромобільні підрозділи, літаки медичної евакуації та стратегічних авіаперевезень. Вони доповнюють модулі, необхідні для таких дій. До концепції сил реагування НАТО вводяться нові підходи, і ми віримо, що це сприятиме активнішому залученню й інших країн-партнерів. Зокрема, наші колеги з Фінляндії мають наміри долучитися до найближчих ротацій і вже заявили про сили та засоби (що можуть бути використані).

– Коли мова заходила про участь України у силах реагування НАТО, то дехто називав 2015-й та 2016 роки. Але насправді, така співпраця планується вже в цьому році...

– На засідання йшлося про 15-ту та 16-ту ротації, що не має ніякого стосунку до років. Нині Збройні Сили України та керівництво Генерального штабу запропонували участь у ротаціях сил реагування НАТО, які мають відбутися упродовж 2010 року з червня по грудень, а також у січні-червні 2011 року. Тобто, мова йде про найближчий час, а не про 2015-16 роки.

Джерело: http://gaidamaky.pp.net.ua
Закладки: 


Ви повинні увійти, щоб відправляти коментарі на цьому сайті, або увійдіть, або - якщо ви ще не зареєстровані - натисніть тут, щоб зареєструватись
No connect
Портал Українців Одещини
Увага! При копіюванні матеріалів, посилання на Портал обов`язкове.
Адміністрація порталу може не розділяти думку авторів і не несе відповідальності за авторські матеріали.