для друку  створити pdf-документ з цієї новини 
У Ільічевську проходить Всеукраїнський етнофестіваль
16.09.07
В п'ятницю в Ільічівську стартувало всеукраїнське свято народної творчості. В суботу в головному парку міста зібралися фольклорні колективи і народні умільці зі всіх регіонів країни.
Триденне свято народного мистецтва проходить в Ільічевське вперше. На суботній етнофестиваль сюди з'їхалося більше 200 учасників з Вінниці, Івано-Франківська, Кривого Рогу, Києва, Харкова, Одеси, Белгорода-днестровська і Ільічевська. До вечора шоу фольклорної творчості плавно перейшло в етнічний рок-концерт. Любителів «важкої» музики розважали одеський «Фолкленд», полтавський «Контрабас» і Белгород-днестровські «Русичі».
Ідея провести такий фестиваль народилася давно, але втілити її в життя вдалося тільки зараз.
Наталія Іванова, організатор фестивалю, керівник народного ансамблю «Дана» (м. Ільічівськ): «Цвітіння папороті символізує момент, коли збуваються мрії. Наша мрія збулася – ми організували фестиваль. Дана-данц означає, що ми вихваляємо язичницьку богиню Дану, покровительку мистецтва, жінок і води».
В той же час на головній алеї парку проходив і місцевий «ярмарок Сорочинський», де виставили свої роботи народні умільці з різних куточків країни. В основному це різноманітні національні сувеніри – від брелка у вигляді пісанки до завжди затребуваною українською вишиванки. Правда, обійдеться така сорочка з льону, батисту або домотканого полотна недешево – ручна робота, як завжди, в ціні. Проте ільічівці, як розповіла гостя з Івано-франковщини, поки віддають більшу перевагу скатертинам і серветкам.
Піти з ярмарку без покупки не змогли і ми. Побачивши такої великої кількості прикрас з дерева, глини, бісери руки самі за гаманцем потягнулися. Як не порадувати себе новим аксесуаром в етнічному стилі?
А тим, хто цього разу не потрапив на свято, скажімо: не засмучуйтеся. Наступного року у етнофестіваля є всі шанси отримати статус міжнародного. Заявки на участь вже подали французи, чехи, болгари, грузини і македонці. Отже, тут буде, на що подивитися.

Круг
Закладки: 


Ви повинні увійти, щоб відправляти коментарі на цьому сайті, або увійдіть, або - якщо ви ще не зареєстровані - натисніть тут, щоб зареєструватись
No connect
Портал Українців Одещини
Увага! При копіюванні матеріалів, посилання на Портал обов`язкове.
Адміністрація порталу може не розділяти думку авторів і не несе відповідальності за авторські матеріали.