для друку  створити pdf-документ з цієї новини 
Гурвіцу вигідно, щоб Президентом став Янукович… або Тимошенко
03.02.10
гурвіц, янукович, тимошенкоОдеському міському голові Едуарду Гурвіцу буде вигідно, якщо наступним Президентом України стане або Віктор Янукович, або Юлія Тимошенко. Таку парадоксальну думку висловив директор регіональних програм Інституту національних інтересів Сергій Сальніков.

За словами експерта Едуарду Гурвіцу стануть в пригоді нейтральна позиція, яку одеська влада витримала під час президентської кампанії.
«Адже, по суті, Гурвіц стояв осторонь від політичної боротьби під час президентської кампанії, і навіть сьогодні ніхто однозначно не може сказати, кого саме з обох претендентів на президентське крісло він підтримує. Така не прив’язаність до одного з кандидатів дозволяє уникнути ускладнення стосунків з новим Президентом, хто б ним не став», - вважає Сальніков.
Експерт наголошує, що Едуарду Гурвіцу не принципово, хто стане Президентом України. На руку меру, за його словами, грає не тільки нейтралітет, але й історія стосунків з українськими політиками.

«Так, наприклад з Віктором Януковичем у одеського голови є робочі нормальні стосунки. На скільки відомо цей контакт стався ще за часів президентства Леоніда Кучми, коли Янукович був губернатором Донецької області. На місцевому рівні у Едуарда Йосиповича також все гаразд. Бо є ефективна взаємодія з головою Одеської обласної організації Партії регіонів Леонідом Клімовим, який в свою чергу контролює більшість у міській раді», - зазначив Сальніков.

Додатковою перевагою на користь діючого мера Едуарда Гурвіца, за словами експерта, може стати й роз’єднаність політиків, що претендують на електорат Партії регіонів.

«Зокрема це стосується батька й сина - Олексія Костусєва та Олексія Гончаренко, а також Ігоря Маркова, який відкрито підтримав Януковича у 2 турі виборів та претендує на його електорат в Одесі. Насамкінець, останнім часом говорять й про можливу участь у виборах мера Сергія Ківалова», - відмітив Сергій Сальніков.

У разі перемоги на президентських виборах Юлії Тимошенко, як зазначив експерт, одеський мер також не програє. Адже з деякими авторитетними представниками БЮТ, за словами Сальнікова, Едуарда Гурвіца пов’язують дружні стосунки, які беруть початок зі становлення незалежності України.

«Всі пам’ятають дружбу Едуарда Йосиповича з покійним головою Народного Руху України В’ячеславом Чорноволом. Також треба врахувати, що президентський рейтинг Тимошенко в Одесі не дозволяє їй істотно впливати на хід мерської кампанії. Водночас, сьогодні відсутні й електоральні ваговики, які могли б конкурувати з діючим головою. Публічні лідери ж одеського БЮТу: В’ячеслав Крук, Олег Радковський, Микола Павлюк – як відомо, такими не є. Сьогодні у Едуарда Гурвіца зберігаються хороші стосунки й з всеукраїнськими обранцями від БЮТ, зокрема з Іваном Драчем, Борисом Тарасюком. Адже він був народним депутатом трьох скликань і так чи інакше добре знає членів команди і Тимошенко, і Януковича», - зазначив експерт.

Сергій Сальніков наголошує, що Едуард Гурвіц є достатньо відомим політиком загальнодержавного рівня, який неодноразово входив в сотню найвпливовіших політиків.

«По суті, він був свідком і учасником політичного становлення і Віктора Януковича, і Юлії Тимошенко. Водночас, діючий міський голова зарекомендував себе як прогнозований та відповідальний політик , який може бути надійним партнером новому Президенту, незалежно від того, яким буде його прізвище. Тому ймовірно, що одеській опозиції треба готуватись не до місцевих виборів 2010 року, а як мінімум до виборів 2014, можливо до того часу політична конфігурація в Одесі зазнає певних змін», - підсумував Сергій Сальніков.
Закладки: 


Ви повинні увійти, щоб відправляти коментарі на цьому сайті, або увійдіть, або - якщо ви ще не зареєстровані - натисніть тут, щоб зареєструватись
No connect
Портал Українців Одещини
Увага! При копіюванні матеріалів, посилання на Портал обов`язкове.
Адміністрація порталу може не розділяти думку авторів і не несе відповідальності за авторські матеріали.