для друку  створити pdf-документ з цієї новини 
Пам'ятник на честь 300-річчя «Конституції прав і свобод Запорізького Війська» Пилипа Орлика
12.04.10
Новини Одеси, Бендери, Пилипа Орлика, конституціїНа честь 300-річчя Конституції Пилипа Орлика, більш відомої під назвою «Конституція прав і свобод Запорізького Війська»,відбулося відкриття Пам'ятного знака на території військово-історичного меморіального комплексу «Бендерська фортеця» у Бендерах (зараз - територія невизнаного Придністров'я) за участю заступника Голови Верховної Ради України Миколи Томенка і посла України в Республіці Молдова Сергія Пирожкова.

Перший в Європі і в світі Основний закон - маніфест державної волі української нації перед всім світом цівізованним - написаний українською та латинською мовами гетьманом України Пилипом Орликом 5 квітня 1710.

У статтях Конституції, проголошеної в Бендерах П.Орликом, який став пізніше маршалом Франції, містяться головні постулати сучасних конституцій європейських держав: захист державних і національних інтересів України,демократичний механізм функціонування державних інститутів і дотримання соціальних і політичних прав громадян країни.

Лише півстоліття опісля були прийняті конституції Північно-Американських Сполучених Штатів (зараз - США), Польщі та Франції - відповідно в 1787 та 1791 роках.
Закладки: 


Ви повинні увійти, щоб відправляти коментарі на цьому сайті, або увійдіть, або - якщо ви ще не зареєстровані - натисніть тут, щоб зареєструватись
No connect
Портал Українців Одещини
Увага! При копіюванні матеріалів, посилання на Портал обов`язкове.
Адміністрація порталу може не розділяти думку авторів і не несе відповідальності за авторські матеріали.