для друку  створити pdf-документ з цієї новини 
В Одесі продовжується протистояння навколо пам'ятника Катерині ІІ
21.09.07
У п'ятницю об 11.30 в центрі Одеси відбулося силове зіткнення близько 300 представників українського козацтва на чолі з верховним отаманом Ігорем Вардинцем з посиленими нарядами одеської міліції, які діяли спільно з активістами українофобської організації «Єдіноє отєчєство».

За словами Вардинця, який виступив на козацькому колі на Приморському бульварі, «козаки з Харківської, Полтавської, Тернопільської і інших областей зібралися в Одесі, щоб вкотре заявити протест проти відкриття в Одесі монумента російській цариці Катерині ІІ, яка знищила Гетьманську державу і запорізьке козацтво».

Проте представник Державної виконавчої служби Приморського району Одеси оголосив представникам козацтва, що судом заборонені будь-які акції на Приморському бульварі і Катеринінській площі.
При підході до поки що не відкритого пам'ятника Катерині ІІ колону козаків чекали посилені наряди міліції, які заздалегідь відгородилися від Приморського бульвару металевими парапетами. За наступним кільцем парапетів, біля самого монумента, стояли активісти «Єдіного отєчєства», які прийшли на допомогу міліції, коли козацька колона знесла перший ряд парапетів.
В одному з найближчих провулків біля Приморського бульвару журналісти також побачили близько 200 молодчиків під прапорами Партії регіонів, готових взяти участь у зіткненні.

Спільними зусиллями міліції і активістів «Єдіного отєчєства» просування козаків до монумента Катерині ІІ було зупинено. Під час силового зіткнення міліція затримала і доставила в Приморський РВВС Одеси козацького духівника отця Анатолія.

Як заявив Вардинець, «ми хочемо зустрітися з мером Одеси Едуардом Гурвіцем, щоб заявити позицію українського козацтва з приводу встановлення в українському місті пам'ятника російській цариці – катові українського народу Катерині ІІ».

otan
Закладки: 


Ви повинні увійти, щоб відправляти коментарі на цьому сайті, або увійдіть, або - якщо ви ще не зареєстровані - натисніть тут, щоб зареєструватись
No connect
Портал Українців Одещини
Увага! При копіюванні матеріалів, посилання на Портал обов`язкове.
Адміністрація порталу може не розділяти думку авторів і не несе відповідальності за авторські матеріали.