для друку  створити pdf-документ з цієї новини 
"Одеса спілкується українською!" - громадянська акція
03.06.10
Громадська організація «Одеса спілкується українською!», активісти інших організацій розпочали гуманітарну громадянську акцію, що має аналогічну назву.
Метою акції є значне збільшення кількості одеситів, що спілкуються у службових питаннях та повсякденні українською мовою. Адже не секрет, що україномовних громадян в Одесі значно більше, ніж нам намагаються довести. Однак позиція певних партій та організацій у цьому питанні є явно деструктивною. Згадаймо, що навіть обласна адміністрація одноосібним рішенням свого керівника вийшла зі складу засновників єдиної в Одесі української газети «Чорноморські новини». Відверто кажучи, самі україномовні одесити часто ніби соромляться своєї рідної мови, вважаючи за краще не виділятись із загалу й швиденько перейти на суржик, що у нашому місті вважається російською мовою.
Першим етапом акції стало розповсюдження інформації про її проведення в мережі Інтернет та друкованих виданнях. Однодумцям організаторів акції було запропоновано поширити дописи про акцію на різноманітних форумах, блогових платформах, на своїх власних сайтах. З перших днів оприлюднення інформації почалось доволі жваве коментування оголошення про акцію. До розповсюдження інформації відразу приєдналось більше 10 співтовариств у різних соціальних мережах. На жаль, не завжди читачі та коментатори навіть дотримуються елементарних вимог культурного спілкування.
За словами координатора громадської організації «Одеса спілкується українською!» Антона Сокольчука, реакція деяких читачів була доволі жорсткою і брутальною, включно з нецензурними висловлюваннями. Звичайно, найбільше негативу виплеснула російськомовна аудиторія мережі, до того ж, навіть не з українських теренів. Але це й не дивно, зважаючи на стійке несприйняття нашими російськими «друзями» всього українського. До речі, багато росіян навіть не задумуються, що з сучасними темпами поширення у Російській Федерації ісламу, проблема зникнення державної мови у найближчі десятиліття можне гостро постати і в самій Росії. Така ж ситуація складається з китайською присутністю у Приморському краї. Інший аспект, що наближає сучасну українську ситуацію до російської історії. У ХVІІІ – на початку ХІХ століття вищі кола російського суспільства спілкувались виключно іноземними мовами – французькою та німецькою. Російська мова зберігалась лише завдяки селу, глибокій провінції. І якби не заходи російської інтелігенції – чи існувала б російська узагалі?
Здивувала позиція деяких Інтернет-видань, які через невеликий проміжок часу повидаляли зі своїх сторінок інформацію про акцію. Проте, незважаючи на всі негативи, певного розголосу акція вже набула.
У планах ГО «Одеса спілкується українською!», після досягнення достатньої присутності в одеському та загальноукраїнському інформаційному полі – проведення різноманітних флеш-мобів, виставок, інших культурних заходів. На думку організаторів, дана акція не повинна проходити стандартно – з агітаційними наметами та збиранням підписів. Значно більше користі буде від кожного українського слова, сказаного прибічниками заходу на вулиці, у транспорті, на роботі.
Всі подробиці перебігу акції можна буде прочитати у блозі координатора за адресою http://asokol2010.hiblogger.net та на сторінках учасників.
Андрій Соломін, кореспондент Інтернет-видання «Політінформ-Одеса»
[Повідомлено voliab77]
Закладки: 
Коментарі:  1


Ви повинні увійти, щоб відправляти коментарі на цьому сайті, або увійдіть, або - якщо ви ще не зареєстровані - натисніть тут, щоб зареєструватись
No connect
Портал Українців Одещини
Увага! При копіюванні матеріалів, посилання на Портал обов`язкове.
Адміністрація порталу може не розділяти думку авторів і не несе відповідальності за авторські матеріали.