для друку  створити pdf-документ з цієї новини 
ВИХІД З ДЕМОКРАТІЇ. ПАРОЛЬ: 2450 - ТАКТИЧНА ПЕРЕМОГА ЗДОБУТА!
15.06.10
14 червня о 10 годині ранку під будівлею Одеської обласної державної адміністрації (вул. Канатна, 83), так само як у всіх обласних центрах України, відбувся протестний флеш-моб, учасники якого виступили проти ухвалення законопроекту № 2450 "Про мирні зібрання".

Акцію організували і провели незалежні громадські організації та студенти вищих навчальних закладів. Свою протестну позицію учасники візуалізували у формі «анімації з людей», спершу розташувавшись у слово-заперечення «НІ», розмістившись на карематах обличчям до землі та склавши руки за голову. На спині учасників були прикріпленні аркуші з написом «2450», а самі вони вигукували гасла: «Ми проти!» та «Ні диктатурі!». Таке положення учасників символізувало наслідки, до яких може привести ухвалення цього законопроекту, що суттєво обмежує права громадян на мирні зібрання.

Після цього, фігура на площі була перебудована у три літери – «Т», «А» та «К», а довкола з’явились написи «СВОБОДІ ЗІБРАНЬ». Це, а також скандування «Маємо право збиратись!» та «Свободу мирним зібранням!» підкреслювало протестні вимоги молоді, що виступили за відкладення прийняття, проведення громадського обговорення та доопрацювання законопроекту.

Учасники переконані, що нинішня його редакція містить низку недоліків, зокрема, не відповідає духу статті 39 Конституції України, яка гарантує свободу зібрань, та рішенням Європейського Суду з прав людини щодо свободи зібрань.

На думку координатора акції в Одесі Філімонова Кирила, прийняття законопроекту у нинішній редакції призведе до «узаконення» свавілля влади щодо учасників мирних зібрань, дозволить чиновникам та представникам правоохоронних органів маніпулювати нормами та суттєво обмежить можливість громади оперативно реагувати на проблеми, що виникають. «Проте, молоді люди усвідомлюють ті тенденції, які ми спостерігаємо сьогодні в Україні щодо свободи слова, мирних зібраннь та дотримання прав людини – і саме тому молодь сьогодні тут» - підкреслив координатор.

Як стало відомо вже після закінчення акції, на засіданні узгоджувальної ради парламенту депутати врахували вимоги мітингувальників і вирішили не виносити законопроект на розгляд найближчим часом, а також домовились провести громадське обговорення цього документа.
Цю тактичну перемогу прокоментував голова Одеського обласного осередку ВМГО «Демократичний Альянс» Олексій Чорний: «Хотів би привітати громадськість з цим спільним здобудком. Сьогодні ми відстояли наше право на мирні збори, проте розслаблятись зарано. Якщо ми заспокоємось і припинемо відслідковувати ситуацію щодо «проблеми 2450», закон все ж зможуть ухвалити без внесення необхідних змін і це призведе до серйозної поразки громадянського суспільства».

Як повідомляла сьогодні «Українська Правда», спікер Верховної Ради Володимир Литвин заявив, що погоджується з пропозицією протестуючих перенести ухвалення законопроекту «Про мирні зібрання»: «Я думаю, варто було б нам не шукати пригод на порожньому місці - і варто було нам відкласти (розгляд законопроекту), комітету опрацювати, зустрітися з керівниками ініціативних груп» - сказав спікер. На думку ж лідера фракції «Партії Регіонів» Олександра Єфремова, законопроект 2450 – «один з найдемократичніших» в історії незалежності України.Закладки: 


Ви повинні увійти, щоб відправляти коментарі на цьому сайті, або увійдіть, або - якщо ви ще не зареєстровані - натисніть тут, щоб зареєструватись
No connect
Портал Українців Одещини
Увага! При копіюванні матеріалів, посилання на Портал обов`язкове.
Адміністрація порталу може не розділяти думку авторів і не несе відповідальності за авторські матеріали.