для друку  створити pdf-документ з цієї новини 
Судовий процес щодо ціни на газ не повинен стати політичним
28.07.10
Новини Одеси, України, газ, ціни, провспілки, судНаціональний форум профспілок України вітає позицію ВО «Батьківщина» щодо необґрунтованості підвищення ціни на газ для населення, однак, водночас, висловлює жаль з приводу того, що уряд на чолі з Юлією Тимошенко свого часу також скасував рішення про підвищення тарифів для населення лише через суд, - зазначає голова Національного форуму профспілок України Мирослав Якібчук.

«Уряд Юлії Тимошенко, як і сьогодні уряд Миколи Азарова, мав намір незаконно підвищити тарифи для населення. Однак, у серпні минулого року за позовом НФПУ, Окружний адміністративний суд м. Києва скасував таке рішення, і є всі підстави очікувати, що інтереси громадян будуть захищені і цього разу», - зазначає профспілковий лідер.

При цьому у профспілках наголошують, що ключовою проблемою є не стільки підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, скільки відсутність системних реформ у секторі ЖКГ, від чого, у першу чергу, страждають споживачі.

Разом із тим, у НФПУ дуже сподіваються, що позови щодо відміни рішення НКРЕ про підвищення ціни на газ для населення не будуть об’єднані в один. «Якщо так станеться, то даний судовий процес набуде уже політичного забарвлення. Я не виключаю можливості об’єднання всіх позовів профспілок в один, хоча це й не обов’язок, а лише право суду. Однак, в жодному разі немає ні правових, ні інших підстав для об’єднання позовів політичних сил та профспілок, оскільки їх правове обґрунтування зовсім інше», - зазначає Якібчук.
У профспілках підкреслюють, що ще будучи при владі, політична сила, очолювана Юлією Тимошенко і сама її лідер, мали всі шанси уникнути даного підвищення цін і провести реформи житлового-комунального сектора.

Як повідомлялось раніше, 31 серпня 2009 року Окружний адміністративний суд м. Києва задовольнив позов Національного форуму профспілок України, в якому була оскаржена Постанова НКРЕ № 811 від 9 липня 2009 року про підвищення ринкових цін на природний газ для населення. Постанова передбачала підвищення ціни газу для населення на 20% з вересня 2009 року і на 20% щокварталу, починаючи з січня 2010 року.

13 липня 2010 року Національна комісія регулювання електроенергетики України прийняла постанову № 812, якою з 1 серпня 2010 року на 50% підвищуються роздрібні ціни на газ для населення. Використовуючи позитивний досвід, НФПУ подав позов до НКРЕ про визнання протиправною та скасування згаданої Постанови. Перше судове засідання у цій справі призначено на 16 вересня 2010 року. Справа розглядатиметься в Окружному Адміністративному суді м. Києва.

Як відомо, сьогодні ВО «Батьківщина» також подало судовий позов щодо визнання недієвою Постанови НКРЕ № 812.
Закладки: 


Ви повинні увійти, щоб відправляти коментарі на цьому сайті, або увійдіть, або - якщо ви ще не зареєстровані - натисніть тут, щоб зареєструватись
No connect
Портал Українців Одещини
Увага! При копіюванні матеріалів, посилання на Портал обов`язкове.
Адміністрація порталу може не розділяти думку авторів і не несе відповідальності за авторські матеріали.