для друку  створити pdf-документ з цієї новини 
З Днем Державного Прапора України!
23.08.11
Новини Одеси, Україна, Незалежність, Державний, Прапор, річниця, серпня
Сьогодні, 23 серпня, в Україні відзначається День державного прапора!
Державний прапор - один з офіційних державних символів суверенітету держави. Український державний прапор - стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольору із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.

Як відомо, використання жовтого та синього кольорів (з різними відтінками) на символіці часів Київської Русі простежується від прийняття християнства.

У XVI-XVIII століттях запорізькі козаки в своїх прапорах широко використовували жовто-синій, червоно-чорний та малиновий кольори. З часів козацтва жовто-блакитне поєднання кольорів поступово починає домінувати на українських хоругви, прапори і клейноди. Жовто-синіми були прапори УНР і ЗУНР в 1917-1919 роках.

Найбільш резонансним підняттям синьо-жовтого стягу за радянських часів вважається дата 1 травня 1966р. У ніч перед Першотравнем прапор з'явився на флагштоку перед будівлею Київського інституту народного господарства в Києві замість традиційного червоного прапора. Це повинно було привернути увагу студентів і робітників, які прямували першотравневими колонами на Хрещатик з Святошина.

Однак провисів прапор недовго, його зняли представники відповідних органів і полотнище вже рано вранці опинилися в КДБ. Там і встановили, що прапор зшитий з двох жіночих шарфів, причому жовтий був трохи коричнюватий (в продажу просто не було чисто жовтих речей). Посередині був нашіт тризуб із чорної саржі. Під трізубцем - напис: «Ще не вмерла Україна, Ще її не вбито! ДПУ ». 9-місячне розслідування закінчилося арештом винуватців націоналістичного злочину - студента Георгія Москаленко і робочого Віктора Куксу, після чого вони відбули 2-річне покарання у таборах Мордовії. У 2006р. Президент Ющенко нагородив обох орденом «За мужність» І ступеня.

Офіційне підняття стягу відбулося 24 липня 1990р., На флагштоку перед будівлею мерії Києва. Це полотнище було попередньо освячено у Софійському соборі владикою Володимиром і настоятелем храму Бориса і Гліба Української автокефальної церкви отцем Юрієм.

В якості державного прапора України синьо-жовтий стяг був затверджений Постановою Верховної Ради від 28 січня 1992

Через 2,5 року Леонід Кучма підписав указ про встановлення Дня державного прапора України, який відзначатиметься щорічно 23 серпня. Перед цим День державного прапора святкувався тільки в Києві на муніципальному рівні.

У 2008р. Віктор Ющенко ініціював загальнонаціональний проект «Український прапор у кожну родину», розрахований на три роки. Підсумком цього проекту повинно було стати забезпечення державними прапорами кожної сім'ї, кожного будинків та установ.


Зі святом любі Українці, любі Одесити!
Адміністрація Порталу Українців Одещини
Закладки: 
Коментарі:  1


Ви повинні увійти, щоб відправляти коментарі на цьому сайті, або увійдіть, або - якщо ви ще не зареєстровані - натисніть тут, щоб зареєструватись
No connect
Портал Українців Одещини
Увага! При копіюванні матеріалів, посилання на Портал обов`язкове.
Адміністрація порталу може не розділяти думку авторів і не несе відповідальності за авторські матеріали.