для друку  створити pdf-документ з цієї новини 
Унікальний конкурс національних костюмів розпочався в Одесі
18.11.10
Новини Одеси, костюми, національніВесільне вбрання чи повсякденний костюм, півник або квітка? В Одеському обласному центрі української культури розпочався фестиваль-конкурс «Народний костюм: минуле і сучасність». Автентичне вбрання до нашого міста привезли з Волині, Поділля, Бессарабії, а ще - з Греції і Болгарії! Особливості національної моди - в сюжеті наших кореспондентів.

Українське, болгарське і грецьке автентичне вбрання! Майже всі експонати - музейні. Цій весільній сорочці з України - ціле століття! Тамара Приходченко розшифровує загадковий зміст її орнаментів.

Тамара Приходченко, дослідниця вишгивки і ткацтва, майстриня: «Квадратики - це земля, різні прояви землі. А разом вони утворюють хрест. А посередині хреста цього нема. Чому? Бо вона зробила дві дулі, два оберіги для себе і свого чоловіка! Бачите, скільки секретів має одна звичайна сорочка?!»

Кожна річ на виставці - несе свій сакральний зміст, кажуть майстрині. По півниках, хрестиках чи квіточках можна дізнатися майже все про власника вбрання.

Дмитро Терзі, директор Всеукраїнського болгарського центру в Одесі: «Типичный костюм для женщины. Состоятельной, сельской. Он зимний. Петушки... Раз они темненькие - это средняя полоса Болгарии»
З нагоди фестиваля болгари презентували в Одесі і національне вбрання, і взуття, і головні убори. Навіть старовинні фартухи з собою прихопили!

Поряд з болгарами - македонці. Але здебільшого на виставці все ж таки українське вбрання. Тут і роботи майстринь з Одещини, і унікальні експонати з Волинського краєзнавчого музею. Не оминули автори експозицій і сучасне трактування національного вбрання. Свої роботи презентували студенти педагогічного університету та театрально-художнього училища. Загалом - 80 неповторних національних костюмів!

Наталія Гатальська, завідуюча відділом етнографії Волинського краєзнавчого музею: «Такі заходи надзвичайно важливі, бо національний костюм накладає відбиток і на сучасну моду. І дуже багато зараз йде саме з етносу»

Помилуватися національн вбранням та дізнатися секрети загадкових орнаментів в Одеському обласному центрі українскьої культури можна буде до 5 грудня.
Закладки: 


Ви повинні увійти, щоб відправляти коментарі на цьому сайті, або увійдіть, або - якщо ви ще не зареєстровані - натисніть тут, щоб зареєструватись
No connect
Портал Українців Одещини
Увага! При копіюванні матеріалів, посилання на Портал обов`язкове.
Адміністрація порталу може не розділяти думку авторів і не несе відповідальності за авторські матеріали.