для друку  створити pdf-документ з цієї новини 
В Одесі оголошено старт екологічної кампанії «Зробимо Україну чистою!»
25.03.11
Новини Одеси, Зробимо, Україну, чистою
25 березня 2011 року об 11:00 в Кінозалі Одеської міської ради відбулася анонсуюча прес-конференція всеукраїнської акції «Зробимо Україну чистою!».

У місті Одесі, в рамках програми заходів, присвячених святкуванню Дню навколишнього середовища Україна, 16 квітня 2011 року з 11:00 до 14:00 буде проведено акції з прибирання парків та інших зелених зон від сміття «Зробимо Україну чистою!». На аналогічні акції в цей же день по всій Україні планується зібрати 50 тисяч волонтерів.

«Ми хочемо започаткувати чудову традицію і організовувати акції з прибирання зелених зон кожного року» - сказав координатор проекту в Одесі Сергій Моренець.

Мета кампанії – змінити ставлення українських громадян до спільного життєвого простору та прищепити в суспільній свідомості потребу не смітити й дбати про довкілля. Акція не лише покращить довкілля, але й продемонструє, що життя в чистій країні можливе вже зараз i люди вже зараз мають багато однодумців у їх бажанні навести лад в Україні.

«Загальний стан екології, зокрема забруднення навколишнього середовища і Україні жахливий. Наприклад, загальна маса відходів на одного українця перевищуює європейську величину у 5 разів і складає 14 тонн» - коментує експерт з екології, представник WWF Катерина Куракіна.

Акція проводиться під патронатом волонтерів ООН і має за ціль привернення уваги суспільства до вищезазначених проблем, а також докорінне змінення відношення громадян і влади до оточуючого життєвого простору. Одним із ініціаторів цієї акції виступає Рада громадських молодіжних організацій, що об'єднує найбільші молодіжні організації Одеси. Інформаційним партнером проведення прес-конференції є Управління освіти та науки Одеської міської ради

Історія вже налічує 15 аналогічних проектів, що пройшли у 8 країнах світу в 2010 році. Рекорд побила Словенія, котра при населенні в 2 млн чоловік зуміла вивести на прибирання 250 тисяч людей.

Участь у акції відбувається на добровільних засадах. Під час прибирання сміття пройде процедуру сортування із метою зменшення кількості непотребу, який потрапить на сміттєзвалища – зібрані скло, папір і пластик будуть відвезені на переробку.

«Я дуже сподіваюся, що приклад таких країн, як Словенія, Естонія та Латвія, які досягли значних успіхів у прибиранні парків, надихне і наших громадян творити дива просто тут і зараз» - говорить секретар РМГО та координатор проекту по Півдню України Юрій Станчак.

Акція є неполітичною, відбувається без підтримки будь якої партійної організації, пропаганда чи символіка політичних партій буде вважатись провокацією.

Детальна інформація про національну кампанію «Зробимо Україну чистою!» – на сайті http://letsdoit.org.ua/.
Закладки: 


Ви повинні увійти, щоб відправляти коментарі на цьому сайті, або увійдіть, або - якщо ви ще не зареєстровані - натисніть тут, щоб зареєструватись
No connect
Портал Українців Одещини
Увага! При копіюванні матеріалів, посилання на Портал обов`язкове.
Адміністрація порталу може не розділяти думку авторів і не несе відповідальності за авторські матеріали.