для друку  створити pdf-документ з цієї новини 
Треба не скасовувати прожитковий мінімум, а зробити його реальним!
26.03.11
Новини Одеси, Україна, прожитковий, мінімумПрожитковий мінімум неможливо скасувати, адже це поняття прописане у Конституції України.

Про це повідомляє прес-служба Національного форуму профспілок України.

«Скасування прожиткового мінімуму – це профанація. Або Президент не так висловився, або його не так зрозуміли. Адже просто скасувати прожитковий мінімум неможливо, бо це поняття прописане в Конституції, у Статті 46, - і до нього прив’язані соціальні виплати», - зазначив голова НФПУ Мирослав Якібчук.

За його словами, головна проблема прожиткового мінімуму в Україні полягає у тому, що він розраховується за стандартами 2000 року і не має нічого спільного з реальною сумою місячного проживання. Мирослав Якбічук нагадав, що півроку тому НФПУ проводив соціальний експеримент, в ході якого учасники з різних регіонів місяць виживали на суму тодішнього прожиткового мінімуму у 907 грн. Тоді учасники довели, що повноцінно вижити на прожитковий мінімум неможливо, і він має складати не менше 2356 грн.

«Згідно з бюджетом, на цей рік закладено зростання прожиткового мінімуму до 953 грн. Це абсолютно нереальна цифра, адже з урахуванням інфляції ця сума має бути не менш ніж 2500 грн. Український прожитковий мінімум, як зазначив Президент, дійсно ганебний. Але його треба не вилучати з бюджету, а підвищувати до реального рівня. І тоді не важливо, як термін, до якого будуть прив’язуватися інші соціальні витрати будуть називатися. Це може бути і «прожитковий мінімум», як це є сьогодні в Україні, чи «межа бідності», - тобто половина середньої зарплати, - до якої прив’язується соціальна політика в Європі», - підкреслив голова НФПУ.

Як повідомлялося раніше, Президент України Віктор Янукович заявив про необхідність скасування у бюджеті поняття «прожитковий мінімум».
Закладки: 


Ви повинні увійти, щоб відправляти коментарі на цьому сайті, або увійдіть, або - якщо ви ще не зареєстровані - натисніть тут, щоб зареєструватись
No connect
Портал Українців Одещини
Увага! При копіюванні матеріалів, посилання на Портал обов`язкове.
Адміністрація порталу може не розділяти думку авторів і не несе відповідальності за авторські матеріали.