для друку  створити pdf-документ з цієї новини 
Одеська міська рада відволікає увагу від земельний питань і питань комунальної власнеості
12.04.11
ОДЕСЬКА МІСЬКА РАДА ПРИЙМАЄ РЕЗОНАНСНІ ЗАЯВИ ЩОДО МОВИ ТА ІСТОРІЇ, ЩОБ ВІДВОЛІКТИ УВАГУ ВІД ЗЕМЕЛЬНИХ ПИТАНЬ І ПИТАНЬ КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ


Громадські організації «Демократичний Альянс» та «ОПОРА» протягом останніх 6 місяців проводять спільний моніторинг діяльності місцевої влади Одеси в рамках довготермінового проекту спостереження за місцевою владою в Україні. Після останньої сесії міської ради Голова «Демократичного Альянсу» в Одесі Олексій Чорний зробив заяву з приводу того, що рішення місцевої ради Одеси щодо російської мови та інші резонансні заяви одеських депутатів – це димова завіса, під захистом якої вони безконтрольно роздають майно одеситів: «Відповідно до проектів рішень, на сесії міської ради 8 квітня депутати віддали в оренду або постійне користування різним особам близько 30 гектарів одеської землі, і більше 1000 квадратних метрів нерухомості. Ціна цих рішень – сотні мільйонів гривень. Але на сесіях міської ради майновим та земельним питанням приділяється мінімум уваги. Як правило, ці питання приймаються пакетами в цілковитій тиші. А для того, щоб одесити не звертали на них увагу, депутати розігрують справжні вистави навколо питань по мові та історії. В результаті, якщо проаналізувати інформаційний простір щодо результатів останньої сесії, то в ньому згадується, в основному, питання навколо російської мови і 14 помилок Кваснюка в заяві про УПА, а про роздане майно одеситів – майже нічого».
Нагадаємо, що на кожному засіданні сесії приймається одне-два рішення, які розколюють українське суспільство, і внаслідок цього жваво обговорюються після завершень засідань депутатів. На першій сесії депутати прийняли рішення винести з сесійної зали прапор Європейського союзу і використовувати робочою мовою міської ради російську. На наступних сесіях приймалися рішення про недопущення героїзації лідерів УПА, про відмову в дозволі на будування пам’ятника отаману Калнишевському, про вивішування прапорів з символікою СРСР поруч з прапорами України, тощо.
V сесія міської ради Одеси не стала виключенням. Депутати видали на гора Програму «Збереження та розвитку російської мови в Одесі на період 2011-2015 років». Значна частина пунктів якої суперечить законодавству, а тези програми щодо поглиблення співпраці з міськими радами «Півдня та Сходу України, АРК та міста Севастополь» взагалі мають стати предметом вивчення СБУ, як такі, що закладають основи сепаратизму.
Якщо погодитись з думкою представників ДемАльянсу, що історичні питання і російська мова для депутатів – тільки ширма, за якою відбувається дерибан, – то виникає запитання, а куди дивиться наша опозиція (БЮТ та Фронт Змін)? І чиє взагалі в міській раді справжня опозиція, чи це тільки одна з ролей в цьому спектаклі для виборців?

Прес-служба Одеського обласного осередка Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Демократичний Альянс»
Закладки: 


Ви повинні увійти, щоб відправляти коментарі на цьому сайті, або увійдіть, або - якщо ви ще не зареєстровані - натисніть тут, щоб зареєструватись
No connect
Портал Українців Одещини
Увага! При копіюванні матеріалів, посилання на Портал обов`язкове.
Адміністрація порталу може не розділяти думку авторів і не несе відповідальності за авторські матеріали.