для друку  створити pdf-документ з цієї новини 
Спіцзагін «Сокіл» штурмував будинок облспоживспілки в Одесі
30.09.07
Проламані стіни, розбиті вікна, кілька добряче побитих охоронців облспоживспілки - синці на їхніх обличчях, ушкоджені ребра, внутрішні органи. Таким був наслідок здійсненого 29 вересня, практично в центрі Одеси, штурму будинку облспоживспілки бійцями спец загону «Сокіл» у чорних масках. Ще дев»ятьох охоронців будинку затримали, але через деякий час таки звільнили. Ставлення до них з боку правоохоронців не вписується у жодні правові рамки. Аби не лишилося синців деяких з них били у район нирок і по ногах…

Запитання, кому саме з міліцейських чинів це було потрібно і хто давав наказ вчиняти напад у вихідні дні нині залишається без відповіді. Все відбувалося незважаючи на наказ міністра внутрішніх справ Василя Цушка, яким працівникам міліції заборонено втручатись у господарські суперечки.

Ще вже не перше таке випробування для керівників спілки. Нещодавно вони витримали напад великої групи невідомих молодиків, які щоправда до міліції не мали жодного відношення.Нападники вибили скло, стріляли зі зброї гумовими кулями, користувалися газовими пристроями. Кривавої бійки тоді не сталося лише завдяки втручанню спец загону «Беркут». Жоден з нападників міліцією затриманий не був, не кажучи вже про порушення кримінальної справи чи затримання організаторів справжньої рейдерської атаки.
Штурм відбувався через приміщення громадської приймальні селянського блоку «Аграрна Україна» і за участю кандидатів у народні депутати від цієї політичної сили.

За словами Голови правління Одеської обласної спілки споживчих товариств Івана Негоди, неодноразово надіслані на адреси Генеральної, обласної прокуратури, керівників регіону, керівника МВС звернення не мали жодного реагування. Тим часом, конфлікт який триває вже більше двох років, загострюється і переріс у справжнє протистояння.

Голову правління споживспілки неодноразово жорстоко били. На його дачі лунали вибухи… Двічі мали місце пожежі у приміщеннях спілчанського бару «Бриз». І навіть цей факт не вплинув на прагнення судових органів і правоохоронців якнайшвидше роз»язати конфліктну ситуацію.

Судове засідання у господарському суді вкотре перенесли. Тепер справу буде розглядати судова колегія.

У облспоживспілці ініціатором протистояння називають керівників відкритого товариства «Ексіт-Од». Саме згадане товариство орендуючи приміщення спілки, за словами першого заступника голови правління облспоживспілки Олександра Паровенка, ініціювало ремонт і будівництво, без належних на це проектів і дозволів. Нині ж, визначивши так би мовити суму витрат завданих внаслідок ремонтних робіт, будинок обласної спілки споживчих товариств прагнуть забрати у його справжніх власників цілком. Були навіть судові рішення, які до цього забов»язували, але пізніше їх скасували як необґрунтовані у Вищому господарському суді. Вартість будинку спілки, розташованого в престижному міському районі Великий Фонтан, майже у двадцять разів перевищує суму яку вимагають компенсувати на користь відкритого товариства «Ексіт-Од».

«Вони прагнуть за будь яких умов оволодіти цим будинком. Далі, враховуючи стан судової гілки влади в Україні, напевно є розрахунок на ухвалення зручного рішення. За таких умов можливий і продаж будинку спілки. А далі судитися можна сотні років», наголосив перший заступник голови правління облспоживспілки Олександр Паровенко.

Тим часом, у облспоживспілці повідомили, що були готові компенсувати «Ексіт – Од» заподіяні проведеними ремонтними роботами збитки, але лише після справедливої судово-будівельної експертизи.

Проведені напередодні експертизи викликають у юристів спілки сумнів. Залишається таємницею, приміром, яким чином будівельникам вдалося вбивати на місці приміщення Одеської обласної спілки споживчих товариств десяти метрові палі не демонтувавши дах будинку…

Занепокоєння з приводу посилення майнового протистояння висловила днями і профспілкова організація облспоживспілки. «Люди залякані, але все одно готові до рішучого захисту своїх прав. Йшлося вже про намір перекрити рух транспорту в центрі міста. Іншої можливості привернути увагу до наших проблем і зупинити незаконні дії стосовно спілчан ми не бачимо», сказала голова обкому профспілки працівників споживкооперації Міла Костенко.

Голова Правління Одеської обласної спілки споживчих товариств Іван Негода зазначив, що нині в Україні триває справжній наступ на об»єкти споживчої кооперації, особливо у сільській місцевості. «Триває реалізація політики, яка має на меті цілком винищити українське село. Один з останніх бар»єрів на цьому шляху – споживкооперація. Нам дуже складно, але ми реально відновлюємо колись знищену потужну структуру різних соціальних об»єктів».

Іван Негода наголосив, що конфлікт в Одесі відволікає увагу від вирішення найважливіших проблем. Тим часом, працівники облспоживспілки не втрачають надії, що справедливість переможе і крапку у тривалому конфлікті все ж поставлять…


Ігор Столяров

Одеса
Закладки: 


Ви повинні увійти, щоб відправляти коментарі на цьому сайті, або увійдіть, або - якщо ви ще не зареєстровані - натисніть тут, щоб зареєструватись
No connect
Портал Українців Одещини
Увага! При копіюванні матеріалів, посилання на Портал обов`язкове.
Адміністрація порталу може не розділяти думку авторів і не несе відповідальності за авторські матеріали.