для друку  створити pdf-документ з цієї новини 
Обережно! Влада відкривається!
09.05.11
10 травня о 12:30 біля приміщення Одеської міської ради на Думській площі відбудеться перфоманс «ОБЕРЕЖНО! ВЛАДА ВІДКРИВАЄТЬСЯ!!!».

Акція присвячена набранню чинності Закону України «Про доступ до публічної інформації», який передбачає повну відкритість влади для громадян через можливість надання будь-якої інформації про її діяльність у встановленому Законом порядку.

Під час акції відбудеться написання громадянами Одеси перших запитів про публічну інформацію та урочиста передача звернення до міської влади (розміром А1). Під час акції всі охочі зможуть отримати інформацію про можливості, які надає Закон та подати власний інформаційний запит.

До участі в акції молодь запрошує долучитися міського голову міста Одеса – Костусєва Олексія Олексійовича, якому пропонують перерізати червону стрічку біля дверей міської ради, що має символізувати відкриття влади перед громадськістю.

Також 10 травня будуть надіслані та особисто вручені запити до органів влади у 457 містах України, і через 5 днів ми дізнаємося, наскільки готовою є влада до виконання, як це передбачено Законом “Про доступ до публічної інформації” та Указом Президента України № 547/2011 “З питань забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації”.

Організатором акції виступає ВМГО «Демократичний Альянс» разом з партнерами ініціативними групами з усіх адміністративно-територіальних одиниць України.
Довідково:

9 травня 2011 набуває чинності Закон України «Про доступ до публічної інформації». Новації Закону:
• Вся інформація, якою володіють суб’єкти владних повноважень, оголошується відкритою, крім чітко описаних у Законі вийнятків (таємна, конфіденційна інформація, інформація у процесі прийняття рішень).
• Вся інформація про бюджетні видатки оголошується відкритою, крім вийнятків, передбачених законами.
• Інформація з обмеженим доступом може бути оприлюднена у випадку “переважаючого” суспільного інтересу.
• На розгляд інформаційного запиту від громадянина відводиться 5 робочих днів.
• Кожен суб’єкт владних повноважень зобов’язаний визначити підрозділ або посадову особу, які відповідатимуть за розгляд інформаційних запитів.
• Посилюється адміністративна відповідальність за порушення права громадян на доступ до інформації.
Закладки: 


Ви повинні увійти, щоб відправляти коментарі на цьому сайті, або увійдіть, або - якщо ви ще не зареєстровані - натисніть тут, щоб зареєструватись
No connect
Портал Українців Одещини
Увага! При копіюванні матеріалів, посилання на Портал обов`язкове.
Адміністрація порталу може не розділяти думку авторів і не несе відповідальності за авторські матеріали.