для друку  створити pdf-документ з цієї новини 
Українські фільми Українською мовою
30.05.08
Новини України, Фільми, Кіно, Дублювання, Ганна Чміл Всі фільми українського виробництва з липня 2008 р. демонструватимуться в Україні лише Українською мовою, повідомила глава Державної служби кінематографії Ганна Чміль.

"Всі фільми, які зараз виробляються, починаючи від всіх стрічок Кіри Муратової, Романа Балаяна, демонструватимуться в Україні українською мовою", - сказала Чміль. Вона пояснила, що до липня повинні закінчитися прокатні посвідчення для ряду кінофільмів українського виробництва, які на даний час демонструються російською мовою.
"Ті фільми, які отримали права на показ до липня, - вони йтимуть в прокаті", - сказала глава Державної служби кінематографії. За її словами, дане рішення засноване на статті 10 Конституцій України про те, що державною мовою країни є український, і 6 статті закону "Про кінематографію", згідно якої мова кіно повинна визначатися 10-ой статтею Конституції України.

Глава Держслужби кінематографії також нагадала, що на даний час діє норма відносно іноземних фільмів, згідно якої все 100% їх копій, що демонструються в Україні, має субтитрувати або бути дубльований українською мовою.

За матеріалами «Интерфакс»
Закладки: 


Ви повинні увійти, щоб відправляти коментарі на цьому сайті, або увійдіть, або - якщо ви ще не зареєстровані - натисніть тут, щоб зареєструватись
No connect
Портал Українців Одещини
Увага! При копіюванні матеріалів, посилання на Портал обов`язкове.
Адміністрація порталу може не розділяти думку авторів і не несе відповідальності за авторські матеріали.