для друку  створити pdf-документ з цієї новини 
Депутати 5-го скликання зробили крок до позбавлення недоторканності та пільг
05.09.07
За це на позачерговій сесії проголосував 261 парламентар. Серед них четверо від «Нашої України» і 12 позафракційників.

Тепер ухвалу надіслали до Конституційного Суду, де мають визначити її відповідність основному закону. Потім документ має підписати президент. Однак Віктор Ющенко ще напередодні заявив: будь-які рішення народних депутатів 5-го скликання, ухвалені нині, не мають жодної юридичної сили.

Півгодини до початку засідання. Перед Верховною Радою кілька сотень прибічників «біло-блакитних». Натомість у самій залі тихо і напівпорожньо, особливо підозріла пустота у комуністичному секторі. Втім, за кілька хвилин комуністи на чолі з лідером таки з’являються. Коаліція у повному складі, навіть більше, але до конституційних двох третин не вистачає 31 депутата. Тим не менше, Олександр Мороз оголошує 4-ту сесію парламенту 5-го скликання відкритою.

Гімн депутати співають під фонограму, на живому хорі цього разу зекономили. Та й у самій залі не всі співаки. Немає не лише опозиції, в ложі уряду відсутні перші особи, які, зазвичай, завжди присутні при відкритті-закритті сесії. Тобто напівдотримання процедури відкриття цілком відповідає непевній легітимності цієї сесії.

Олександр Лавринович, міністр юстиції України: «Те, що у Верховній Раді є менше ніж 300 депутатів – сьогодні не факт. ЦВК, яка зобов’язана розглянути питання про позбавлення нардепів їх повноважень і ухвалити рішення про їх заміщення або незаміщення – ця процедура незакінчена».

Посмакувавши понеділкову промову президента, пристали до конкретики. І за півгодини позбавили себе всіх можливих пільг. Зокрема, державного житла чи компенсації за нього, транспорту, відпускних і безкоштовного відпочинку та лікування, одним словом всіх матеріальних благ. А щоб остаточно поставити крапки над «і» ще й і недоторканості.

Хоча над останнім пунктом відверто іронізують. Мовляв, зробили це на догоду опонентам, реальна ж користь недоторканості відчується хіба що в демографічному плані.

Ярослав Сухий, народний депутат V скликання, фракція Партії регіонів: «Вчорашній виступ Ющенко, що він був засмучений, що я доторканий, і сьогоднішня радість моя, що я став доторканий, навіяло таку пісню «ти цілуй меня везде, я доторканий уже». Я особисто за своїм характером тепер маю засунути язик в кишеню і мовчки дивитися за всім паскудством, особливо на місцях».

Між іншим, тим же законом недоторканості позбавили і президента. Втім, автографа глави держави під такими змінами чекати годі, – кажуть його соратники. Їх всього двоє. До сесійної зали не йдуть - чатують під стінами. До журналістів підходять поодинці.

Микола Оніщук, народний депутат V скликання, фракція «Наша Україна»: «Жоден із актів, який буде сьогодні ухвалений, не буде підписаний президентом. Це означає, що жоден закон не набуде чинності. Постанови Верховної Ради, якщо вони будуть ухвалені – ви знаєте, що вони не підлягають підписанню главою держави. З приводу цих постанов Президент України або конституційна чисельність нардепів звернуться до Конституційного Суду з приводу визнання їх неконституційними».

Втім, коаліціянти і не наполягають на терміновому підписанні щойно ухвалених рішень. Скасування недоторканості – конституційна зміна, отже остаточне ухвалення потребує не менше 300 голосів. А перед тим обов’язкового висновку того ж таки Конституційного Суду. Куди і направили нинішню ухвалу.
Юліана Саух, Іван Єрмаков, Олександр Мироненко, НТН.
Закладки: 


Ви повинні увійти, щоб відправляти коментарі на цьому сайті, або увійдіть, або - якщо ви ще не зареєстровані - натисніть тут, щоб зареєструватись
No connect
Портал Українців Одещини
Увага! При копіюванні матеріалів, посилання на Портал обов`язкове.
Адміністрація порталу може не розділяти думку авторів і не несе відповідальності за авторські матеріали.