для друку  створити pdf-документ з цієї новини 
Так хто ж таки виграє битву за історію, Україна чи Росія?
16.06.09
Україна, стання, Мазепа, УПА, ОУН, Росія, історія, битваМало не щодня ми чуємо фразу «Хто контролює минуле, той контролює майбутнє». Мало того, ми є свідками жорстокої війни між Україною і Росією за історію! Ні дня не обходиться без звинувачень, пропагандистських промов і виступів, «документальних» фільмів і т.д.

У країні-непорозумінні вже дійшли до того, що комісію якусь там створюють.

А хто ж таки, на ваш погляд, виграє в цій битві? Особисто я впевнений, що Україна! На це в мене є декілька аргументів:

1. Росія, що має свою далеко не однозначну історію (хай і дуже коротку - лише 300 років якихось), замість того щоб піклуватися про "вирівнювання неточностей" не тільки не робить цього, а намагається ще й вплинути на українську історію. При цьому українці не ставлять завдання вплинути на розуми когось поза своїми територіями.
2. Російська влада так і не засвоїла головний урок історії: українці завжди були і залишаться українцями, і не танцюватимуть під російську дудку. Ті, хто хоч трохи вивчав історію України, повинні пам'ятати, що свого часу російські царі не могли знайти відповідну для себе кандидатуру українського гетьмана. І не зважаючи на всі запевнення у відданості, люди, що опановували булавою, починали вести проукраїнську політику. Така ж ситуація складається і в нашій новітній історії. Прославляти УПА в підручниках історії почали не при Ющенку! І не при Ющенку портрет Мазепи помістили на десятигривневу банкноту!

3. В Росії просто немає ресурсів нав'язувати свою думку українцям. Максимум на що вони здатні - це довести до білої лихоманки своє власне населення, яке б'ється в істериці від ненависті до України, але розуміє, що зробити нічого не можна.

http://nation.org.ua
Закладки: 


Ви повинні увійти, щоб відправляти коментарі на цьому сайті, або увійдіть, або - якщо ви ще не зареєстровані - натисніть тут, щоб зареєструватись
No connect
Портал Українців Одещини
Увага! При копіюванні матеріалів, посилання на Портал обов`язкове.
Адміністрація порталу може не розділяти думку авторів і не несе відповідальності за авторські матеріали.